Notowania

wiadomości
23.04.2008 14:58

Misztal wrócił do Polski

Podejrzewany o wyłudzenia były poseł wrócił z USA, po wystawieniu mu listu żelaznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Podejrzewany o wyłudzenia były posełPiotr Misztaljest już w Polsce. Wrócił z USA, po wystawieniu mu niedawno przez krakowski sąd listu żelaznego.

- _ Po to przyjechałem, żeby sprawę wyjaśnić _ - powiedział Misztal po powrocie i dodał, że czuje się niewinny i czeka na wezwanie do prokuratury. Według niego będzie zeznawał w pierwszej połowie maja. - _ Teraz jadę do domu spotkać się z najbliższymi _ - oświadczył.

Miształ był poszukiwany międzynarodowym listem gończym. Warunkiem wydania listu żelaznego, gwarantującego Misztalowi odpowiadanie z wolnej stopy do czasu prawomocnego zakończenia postępowania, było wpłacenie do 15 kwietnia miliona zł kaucji. Pieniądze na początku kwietnia wpłynęły na konto sądu.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Misztal dostał list żelazny ]( http://news.money.pl/artykul/misztal;dostal;list;zelazny,156,0,336028.html )
* [ Misztal wpłacił milion ]( http://news.money.pl/artykul/misztal;wplacil;milion,10,0,333322.html )
* [ List gończy za Piotrem Misztalem ]( http://news.money.pl/artykul/list;gonczy;za;piotrem;misztalem,24,0,307736.html )
* [ Będzie ekstradycja Misztala? ]( http://news.money.pl/artykul/bedzie;ekstradycja;misztala,37,0,324645.html )

Jednocześnie sąd zobowiązał Misztala, by stawiał się na każde wezwanie prokuratury i sądu, oraz nie utrudniał postępowania. Wyznaczył pierwsze terminy do stawiennictwa Misztala w prokuraturze na 7 i 8 maja.

Prokuratura przedstawi wtedy formalnie Misztalowi zarzuty kierowania działalnością zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się w latach 2003-2006 na terenie Krakowa, Łodzi i innych miejscowości m.in. handlem fałszywymi fakturami i wyłudzeniami podatkowymi na kwotę ponad 2 mln zł.

Tagi: wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz