Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zasiłki
08.11.2009 16:35

Napieralski do PO: Przyspieszcie ustawę o zasiłkach

Szef SLD uważa, że sprawa jest tak ważna, jak ustawa hazardowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Szef SLDGrzegorz Napieralskizaapelował do premieraDonalda Tuskaoraz marszałkaBronisława Komorowskiegoo przyśpieszenie prac nad ustawą o świadczeniach rodzinnych.

Zdaniem Napieralskiego, prace nad nową ustawą o świadczeniach rodzinnych powinny być prowadzone w równie szybkim tempie, co prace nad ustawą dot. uprawiania hazardu. _ _

_ - Dziwi nas, że inne ważne ustawy nie są w tak szybkim tempie procedowane w polskim parlamencie _ - powiedział szef SLD. Zwrócił uwagę, że projekt wspomnianej ustawy został złożony wiele miesięcy temu.

Szef SLD wskazywał, że mamy dziś do czynienia ze wzrostem wydatków na życie. _ - Nie rosną przy tym dodatki dla rodziny i dlatego proponujemy bardzo daleko idące zmiany. Chcielibyśmy, aby został podwyższony próg dochodowy, uprawniający do świadczeń rodzinnych - odpowiednio z 504 zł do 757 zł na osobę w rodzinie. W przypadku kiedy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się np. orzeczeniem o niepełnosprawności, żeby ta kwota wynosiła 876 zł _ - powiedziała Napieralski.

Polityk SLD zwrócił uwagę, że zasiłek jest dziś dla wielu rodziny podstawą egzystencji. Przyśpieszenie prac nad ustawą - zdaniem Napieralskiego - _ potrzebne jest również ze względu na problemy finansowe państwa i groźbę zwolnień grupowych w dużych zakładach pracy. _

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: zasiłki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz