Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Napieralski: Kwaśniewski od nas nie odejdzie

0
Podziel się

Nie może być mowy o odejściu byłego prezydenta z polityki - uważa Grzegorza Napieralskiego, sekretarz generalny SLD.

Napieralski: Kwaśniewski od nas nie odejdzie
(PAP/Bogdan Borowiak)
bEajrlOZ

Nie może być mowy o odejściu byłego prezydenta z polityki. To naciąganie faktów i próba osłabienia pozycji Lewicy i Demokratów - uważaGrzegorza Napieralskiego, sekretarz generalny SLD.

Informację, że po wyborachAleksander Kwaśniewskiwycofa się z polityki i wróci do swojego wcześniejszego zajęcia - wykładów w Stanach Zjednoczonych - podał "Dziennik".

"Myślę, że to jest lekkie nadinterpretowanie tego, co dzieje się w życiu Aleksandra Kwaśniewskiego" - ocenia Napieralski

bEajrlPb

O planach powyborczych byłego prezydenta mówił gazecie jego najbliższy współpracownik. "Ma swoje zobowiązania uniwersyteckie. To jest sprawa numer jeden. Musiał to przerwać ze względu na kampanię. Teraz wróci do wykładów" - powiedział cytowany przez "Dziennik" Waldemar Dubaniowski.

Napieralski podkreślił, że Kwaśniewski wielokrotnie mówił, że podjął już dawno zobowiązania o wykładach i współpracy w różnych miejscach. "Powiedział również, że gdyby sprawa potoczyła się tak, że Lewica i Demokraci odgrywałaby znacząca rolę po wyborach - a na to liczymy i wierzymy, że tak będzie - to jest gotowy zrezygnować z wielu zajęć po to, żeby politykę w Polsce czynnie uprawiać" - zaznacza sekretarz generalny SLD.

Zdaniem polityka Sojuszu, nawet jeżeli LiD będzie formacją opozycyjną, to Kwaśniewski "dalej będzie czynnym politykiem, ale swoje zobowiązania wypełni". "O żadnym odejściu z polityki takiego człowieka jak Aleksander Kwaśniewski nie może być mowy" - oświadczył Napieralski.

Odnosząc się do poniedziałkowej debaty Kwaśniewski-Tusk, Napieralski ocenił, że "zobaczyliśmy dwa poziomy klas - Aleksandra Kwaśniewskigo - człowieka o dużym doświadczeniu politycznym i dobrze przygotowanego, i poziomDonalda Tuska, który próbował zejść do retoryki PiS-u"

bEajrlPh

W ocenie Napieralskiego debata utwierdziła Polaków w tym, że PO i PiS niewiele się różnią. "Nie ma różnicy pomiędzy tymi partiami, Platforma to - jak często się mówi - PiS bis, albo PiS w wersji light. Mam nadzieję, że Polacy przez te kilka dni zwrócą uwagę, że jesteśmy alternatywą dla prawicy, że musi być równowaga pomiędzy prawą i lewą stroną sceny politycznej" - podsumował polityk.

bEajrlPC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)