Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
grzegorz napieralski
04.11.2007 10:20

Napieralski zastąpi Olejniczaka?

Niezadowolona z wymuszonej współpracy z SdPL i demokratami grupa działaczy SLD chce zmiany szefa partii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bogdan Borowiak)

*Niezadowolona z wymuszonej współpracy z SdPL i demokratami grupa działaczy SLD chce zmiany szefa partii - podaje portal "Wprost.pl" *

Na pierwszym po wyborach posiedzeniu zarządu krajowego SLDGrzegorz Napieralskiostro skrytykował wyborczy wynik sojuszu i mówił o potrzebie zwołania kongresu partii. Gdyby Napieralski wystartował w wyborach na przewodniczącego sojuszu, miałby spore szanse na wygraną. To jeden z niewielu polityków, który nie krył niezadowolenia z firmowanego przezAleksandra Kwaśniewskiegowspólnego startu w wyborach z partiami Marka Borowskiego iJanusza Onyszkiewicza- pisze "Wprost.pl".

W przeciwieństwie do salonowego Olejniczaka Napieralski ma świetne kontakty w partyjnych strukturach.Wojciech Olejniczak, zdaniem portalu, boi się kongresu i rozliczenia wyniku wyborów. Wie, że raczej nie uratuje funkcji przewodniczącego partii.

Za Napieralskim po cichu optują niegdysiejsze tuzy lewicy:Leszek MilleriJózef Oleksy. Ten pierwszy niemal wprost namawia go do konfrontacji z Olejniczakiem. Zdaniem Millera, największym błędem obecnego szefa SLD jest to, że zgodził się na utworzenie koalicji LiD. Józef Oleksy bardziej waży słowa, ale również dostrzega konieczność zmian w partii.

Tagi: grzegorz napieralski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, wybory
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz