Notowania

kaczyński
28.07.2007 11:30

Nie będzie rządu mniejszościowego

Według premiera, przy obecnej opozycji rządy mniejszościowe są niemożliwe. Jak dodał PiS nie prowadzi rozmów z PO.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Premier Jarosław Kaczyński w wywiadzie, który ukaże się w najnowszym tygodniku "Wprost" mówi, że nie istnieje wariant rządu mniejszościowego. Według premiera, przy obecnej opozycji rządy mniejszościowe są niemożliwe. Jak dodał PiS nie prowadzi rozmów z Platformą Obywatelską.

Premier w wywiadzie, którego fragmenty ukazały się w sobotę na stronie internetowej "Wprost", pytany czy jest rozważany wariant z rządem mniejszościowym odparł: "Nie istnieje. Pamiętacie 19 wniosków PO o wotum nieufności dla naszych ministrów?"

Dopytywany czy PiS się "przestraszył" J.Kaczyński odpowiada: "Nie ma czego. Na kruczek prawny zawsze można odpowiedzieć innym kruczkiem prawnym". Jak dodał, "wystarczyłoby, żeby wszyscy ministrowie podali się do dymisji". "Sprawa by spadła z porządku dziennego (Sejmu), a prezydent na drugi dzień powołałby ponownie tych samych ministrów" - podkreślił.

Na pytanie, czy jest rozważany taki wariant szef rządu mówi: "Wolelibyśmy nie być zmuszeni do takich chwytów. Powstałby polityczny cyrk, komedia. Opinia publiczna by tego nie rozumiała. Ale cała sytuacja pokazuje, że przy takiej opozycji rządy mniejszościowe są niemożliwe".

J.Kaczyński pytany, czy "może po cichu" odbywają się rozmowy z Platformą Obywatelską, odpowiedział: "Poza tym, że kilka dni temu nienaturalnie ożywiony Donald Tusk zaczepił w hotelu sejmowym marszałka Krzysztofa Putrę, to nie".

Na pytanie czy Tusk miał jakąś sprawę premier podkreślił: "Podobno trudno to było ustalić, ale zdaje się, że nie. Chyba tak po prostu miał potrzebę pogadać".

Tagi: kaczyński, premier, rząd mniejszościowy, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz