Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
niemcy
06.06.2008 11:09

Niemcy o Miedwiediewie: Mr Niet is back

Niemiecka prasa nie spodziewa się zmiany kursu w polityce Kremla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Komentując czwartkową wizytę prezydenta Rosji w Berlinie niemiecka prasa prognozuje, że Dmitrij Miedwiediew, jako - _ wychowanek _ Władimira Putina, będzie - pomimo zmiany tonu - kontynuował jego politykę.

- _ Poczekamy, zobaczymy _ - pisze _ Frankfurter Allgemeine Zeitung _ zaznaczając, że niektóre wypowiedzi Miedwiediewa pozwalają przypuszczać, że uniezależni się on od swego poprzednika.

- _ Jednak nawet jeśli tak się stanie, to w polityce zagranicznej Rosja na pewno nie zacznie się przymilać _ - ocenia dziennik, dodając, że wraz ze wzmocnieniem państwa na Kreml powróciły _ imperialne ambicje _.

- _ Ten stan utrzyma się przynajmniej dopóty, dopóki na Syberii z ziemi będzie tryskać ropa i gaz, od którego uzależniona jest Europa (...) Gdy chodzi o Kosowo, Iran albo rozszerzenie NATO - Mr Niet is back _ - ocenia - _ FAZ _.

_ Financial Times Deutschland _ podkreśla, że Miedwiediew obiecał zagwarantować lepsze warunki prawne dla działalności przedsiębiorstw w swoim kraju. - _ Jednak to za mało jako podstawa dla dobrego partnerstwa _ - pisze gazeta.

_ FTD _ ocenia, że największym problemem w stosunkach gospodarczych jest _ rosyjskie państwo, które postrzega gospodarkę jako narzędzie umocnienia swojej pozycji mocarstwa światowego i ją sobie podporządkowuje _.

_ Sueddeutsche Zeitung _ zwraca uwagę, że w swoim czwartkowym wystąpieniu w Berlinie Miedwiediew ostro zaatakował NATO i zażądał zbudowania nowych struktur bezpieczeństwa w przestrzeni euroatlantyckiej, które nie będą izolować Rosji.

Tagi: niemcy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz