Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
putin
17.12.2007 13:01

Niemcy: Steinmeier chwali Miedwiediewa

Szef niemieckiego MSZ uważa, że namaszczony przez Putina kandydat na prezydenta Rosji jest zdecydowanie prozachodni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Niemiecki minister spraw zagranicznych Frank-Walter Steinmeier pozytywnie ocenił kandydaturę Dmitrija Miedwiediewa w wyborach prezydenckich w Rosji w marcu 2008 roku.

"Nominując Miedwiediewa Putin chciał bez wątpienia zasygnalizować stabilność rosyjskiej polityki (...) W porównaniu z innymi kandydatami jest on najbardziej przychylny prozachodniej orientacji i ekonomicznej modernizacji Rosji. Zatem można mieć nadzieję" - powiedział minister w rozmowie z dziennikiem "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

"Mimo to moje doświadczenia z rosyjską polityką podpowiadają mi, że zmiana w ośrodku władzy jest raczej mało prawdopodobna. Putin pozostanie niewątpliwym czynnikiem" - ocenił Steinmeier.

Szef niemieckiego MSZ podkreślił, że "po ośmiu latach Putina u władzy, bez wątpienia w Rosji osiągnięto istotny poziom stabilności". Zastrzegł, że "nie powinno to wpływać na idealizowanie sytuacji wewnętrznej w Rosji".

"Musimy otwarcie rozmawiać z Putinem, ale nie powinniśmy wierzyć, że już może dojść do zmiany w Rosji" - dodał Steinmeier

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz