Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
msz
08.08.2007 06:44

Niemieckie zabytki zakładnikami stategii MSZ

Niemcy nieprędko odzyskają manuskrypty Goethego, Mozarta i Bacha czy samoloty Hermana Goeringa zabezpieczone przez Polskę po drugiej wojnie światowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP / EPA)

*Niemcy nieprędko odzyskają manuskrypty Goethego, Mozarta i Bacha czy samoloty Hermana Goeringa zabezpieczone przez Polskę po drugiej wojnie światowej - czytamy w "Rzeczpospolitej". *

Szefowa polskiej dyplomacji Anna Fotyga chce negocjować z zachodnim sąsiadem kwestię restytucji polskich dzieł sztuki zrabowanych przez Niemców

Polscy dyplomaci mówią anonimowo "Rzeczpospolitej", że zbiory zrabowane przez Trzecią Rzeszę są o wiele cenniejsze niż dobra niemieckie, których zwrotu chcą nasi sąsiedzi i należy twardo domagać się zwrotu naszej własności.

Pracownicy resortu spraw zagranicznych przyznają, że dotychczasowi ministrowie popełniali błędy w negocjacjach. Minister Fotyga różni się od swych poprzedników tym, że nie zamierza ustępować Niemcom, którzy uważają sprawę roszczeń wojennych za zamkniętą.

Jednak już raz udało się przełamać niemiecką doktrynę. Dyplomatyczna koalicja USA, Izraela i Polski doprowadziła do wypłaty odszkodowań przez Niemców dla przymusowych robotników Trzeciej Rzeszy. Na to liczy też polskie MSZ.

Tagi: msz, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz