Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niesiołowski: PiS ma parszywe kierownictwo

0
Podziel się:

Senator PO uważa, że 21 października Polacy staną przed wyborem między Polską demokratyczną i stabilną, a krajem partyjnego zawłaszczania, Polską skłóconą, która będzie pośmiewiskiem w Europie.

Niesiołowski: PiS ma parszywe kierownictwo
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

*ProfesorStefan Niesiołowskiuważa, że w PiS są ludzie przyzwoici, ale kierownictwo partii jest - jak się wyraził podczas konwencji w Lublinie - "parszywe". *

Zarzucił PiS wykorzystywanie sprawy Katynia do politycznej rozgrywki.

"Przesunięcie obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej na wrzesień to podłość. To jest nieuczciwe wobec Polaków. Kaczyński jest gotów Polskę podpalić, żeby dorwać się do władzy i ją utrzymać" - powiedział Stefan Niesiołowski.

Senator PO dodał, że 21 października Polacy staną przed wyborem między Polską demokratyczną i stabilną, a krajem partyjnego zawłaszczania, Polską skłóconą, która będzie pośmiewiskiem w Europie.

*Niesiołowski: *
"PiS sądzi, że Polakom mózgi powysychały?"

Natomiast lider lubelskiej POJanusz Palikotstwierdził, że październikowe wybory Prawo i Sprawiedliwość przegra z pięciu powodów.

Jednym z głównych ma być współpraca z Radiem Maryja i jego szefem. Palikot powiedział, że dotychczas nikomu z naszych okupantów nie udało się rozbić polskiego Kościoła.

"Udało się to natomiastJarosławowi KaczyńskiemuiZbigniewowi Ziobrze. Oni, włączając ojca Rydzyka do projektu politycznego i płacąc mu za polityczne i społeczne decyzje, doprowadzili do realnego zagrożenia rozpadu jedności polskiego Kościoła" - mówił lider lubelskiej PO.

Pozostałe powody, które mają się przyczynić do porażki PiS w wyborach, to - według Janusza Palikota - "pogarda, jaką rząd Jarosława Kaczyńskiego okazuje różnym grupom społecznym", kontrowersyjne działanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, "przedawkowany populizm" rządu PiS i obniżenie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)