Notowania

nigeria
25.06.2009 12:39

Nigera: Atak rebeliantów miał przestraszyć Miedwiediewa

Rosja chce inwestować w nigeryjskie złoża ropy i gazu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Nigeryjscy rebelianci z delty Nigru ogłosili, że atak na ważny ropociąg kompanii Royal Dutch Shell, to ostrzeżenie dla prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa, z okazji jego wizyty w Nigerii.

W wydanym komunikacie Ruch na Rzecz Wyzwolenia Nigru ostrzega, zwracając się do Miedwiediewa, że będzie atakował wszelkie planowane rurociągi, jeśli _ procesowi nie będzie towarzyszyć sprawiedliwość _.

Rosyjski prezydent odwiedził Nigerię w środę. W stolicy kraju Abudży ogłosił, że jego kraj jest gotów zainwestować _ miliardy dolarów _ w nigeryjski sektor ropy naftowej i gazu.

Rosyjski koncern Gazprom podpisał z państwową kompanią naftową Nigerii NNPC porozumienie o współpracy, dzięki któremu zyska dostęp do tutejszych złóż ropy i gazu, jednych z najważniejszych na świecie.

_ - Porozumienia, które podpisaliście w Abudży, są bez wartości _ - oznajmili rebelianci. Wyjaśnili w komunikacie, że ich zdaniem takie umowy powinny być podpisywane z każdym nigeryjskim stanem oddzielnie.

Atak na ropociąg Bille-Krakama, dokonany w nocy ze środy na czwartek potwierdziła rzeczniczka Shella Caroline Wittgen. Rurociąg dociera do eksportującego ropę portu Bonny w Delcie Nigru.

MEND jest największym ugrupowaniem rebeliantów w działających w delcie Nigru.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nigeria: Atak rebeliantów na rurociągi Shella ]( http://news.money.pl/artykul/nigeria;atak;rebeliantow;na;rurociagi;shella,30,0,483358.html )
Tagi: nigeria, wiadomości, wiadmomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz