Notowania

sławomir nitras
28.05.2009 09:16

Nitras kontra Zaremba. W trybie wyborczym

Polityk PO chce przeprosin za oskarżenia o nepotyzm i nazwanie go cyrulikiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Proces w trybie wyborczym z powództwa posła POSławomira Nitrasaprzeciwko senatorowiKrzysztofowi Zarembie (niezależny) rozpoczął się w czwartek w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.

Do sądu trafiły we wtorek dwa pozwy Nitrasa. Sprawa będzie połączona w jedną. Nitras i Zaremba zjawili się w sądzie.

Obaj politycy kandydują w wyborach do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim: Nitras z listy Platformy, Zaremba - Libertasu. Obaj są _ jedynkami _ swych list.

Nitras domaga się przeprosin m.in. za słowa Zaremby, że _ członkostwo w sejmowej komisji skarbu służyło Nitrasowi do załatwiania kolegom stanowisk w radach nadzorczych i zarządach spółek skarbu państwa _ oraz za wypowiedź, że _ Nitras nie posiada wiedzy na temat Stoczni Szczecińskiej Nowa (...) poseł Nitras był odpowiedzialny za nieprawidłowości w finansowaniu kampanii wyborczej posła Marcinkiewicza _.

Nitras domaga się również przeprosin za to, że Zaremba nazwał go _ cyrulikiem _, co uznał on za określenie pejoratywne.

W drugim wniosku poseł PO chce przeprosin od Zaremby za stwierdzenia, że _ istnieje szereg nieprawidłowości i niejasności, co do faktycznego statusu majątkowego oraz przejrzystości wykonywania funkcji publicznej pełnionej przez Nitrasa _. Nitras chce, by senator opublikował swoje przeprosiny w mediach ogólnopolskich i regionalnych.

Zaremba - który jeszcze do niedawna był członkiem PO - powiedział wcześniej PAP, że bardzo się cieszy, że w _ końcu poseł Nitras przeszedł od słów do czynów _.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: sławomir nitras, eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz