Notowania

obama
19.07.2008 08:31

Obama odwiedzi sojuszników. Do Polski nie przyjeżdża

Znamy niektóre szczegóły podróży na Bliski Wschód i do Europy

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Sztab wyborczy Baracka Obamy podał niektóre szczegóły jego podróży na Bliski Wschód i do Europy. Na liście krajów, które odwiedzi kandydat Demokratów, znajdują się Jordania, Izrael, Niemcy, Francja i Wielka Brytania.

Podczas wizyty na Bliskim Wschodzie, Barack Obama spotka się z przywódcami Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

W Europie będzie rozmawiał z prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym, premierem Wielkiej Brytanii Gordonem Brownem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, w Berlinie Obama nie wygłosi przemówienia pod słynna Bramą Brandenburską. Jego wiec zostanie zorganizowany obok położonej 2,5 kilometra dalej kolumny zwycięstwa.

Znane są tez niektóre daty z kalendarza podróży zagranicznej kandydata Demokratów. W najbliższy wtorek i środę będzie on w Izraelu, w czwartek w Niemczech a w piątek w Paryżu. Wiadomo też, że Barack Obama ma się udać do Iraku i Afganistanu. Ze względów bezpieczeństwa informacje na temat tych wizyt utrzymywane są jednak w tajemnicy.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Obama chce zmniejszyć iracki kontyngent ]( http://news.money.pl/artykul/obama;chce;zmniejszyc;iracki;kontyngent,19,0,355091.html )
* [ Obama i McCain kłócą sie o walkę z terroryzmem ]( http://news.money.pl/artykul/obama;i;mccain;kloca;sie;o;walke;z;terroryzmem,108,0,349804.html )
* [ McCain dogania Obamę ]( http://news.money.pl/artykul/mccain;dogania;obame,182,0,355254.html )

Niewykluczone, że Obama połączy wyjazd do Iraku i Afganistanu z przyszłotygodniową wizytą na Bliskim Wschodzie i w Europie. Jeśli tak się stanie to opuści on Waszyngton już dziś lub jutro. O jego pobycie w Bagdadzie lub Kabulu dowiemy się jednak dopiero gdy będzie na miejscu.

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz