Notowania

obama
26.01.2010 15:53

Obama: Słowa bin Ladena pokazują słabość terrorystów

Szef Al Kaidy przypisał sobie ostatnie próby zamachów na samoloty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Al-Kaida została osłabiona przez działania USA w walce z terroryzmem - powiedział w wywiadzie dla telewizji ABC prezydent USA Barack Obama. Jako dowód na to wskazał na domniemane nagranie szefa Al-Kaidy Osamy bin Ladena, nadane w związku z nieudaną próbą zamachu na amerykański samolot z Amsterdamu do Detroit 25 grudnia. *

_ - Al-Kaida jest obecnie bardzo osłabiona w porównaniu z 2000 rokiem _ - zauważył Obama w programie _ Good Morning America _.

_ - Bin Laden, wysyłając nagranie, na którym próbował przypisać sobie odpowiedzialność za działanie nigeryjskiego studenta, zaangażowanego w nieudaną próbę zamachu, jest wskazówką jak bardzo jest osłabiony, ponieważ raczej osobiście nie kierował tą akcją _ - tłumaczył amerykański prezydent.

_ - Od 11 września 2001 roku wdrożyliśmy szereg środków bezpieczeństwa, które sprawiają, że jesteśmy bezpieczniejsi, niż byliśmy przedtem _ - zaznaczył Obama.

Na nagraniu audio wyemitowanym w niedzielę przez katarską telewizję Al-Dżazira mężczyzna podający się za Osamę bin Ladena wziął na siebie odpowiedzialność za nieudaną próbę zamachu na samolot i zagroził nowymi atakami na USA.

POSŁUCHAJ NAGRANIA (ang):

Autentyczności nagrania nie potwierdziły amerykańskie władze; jednak głos na taśmie przypomina wcześniejsze nagrania przypisywane bin Ladenowi.

Próbę zamachu w samolocie lecącym do Detroit podjął Nigeryjczyk Umar Faruk Abdulmutallab, który usiłował zdetonować na pokładzie maszyny ładunek wybuchowy. W śledztwie ustalono, że działał na zlecenie Al-Kaidy w Jemenie.

Tagi: obama, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz