Notowania

centrolewica
25.01.2009 18:02

Od 1 lutego nowa partia. Ma odebrać władzę prawicy

Centrolewicowy ruch skupi się wokół Dariusza Rosatiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

1 lutego na scenie politycznej pojawi się nowy centrolewicowy ruch. W Warszawie ogłoszone zostanie oficjalnie powstanie ruchu społeczno- politycznego, koncentrującego się wokół eurodeputowanegoDariusza Rosatiego(na zdjęciu).

Jak powiedział na konferencji w Katowicach przewodniczący SdPl, Wojciech Filemonowicz, data nie została wybrana przypadkowo. 1 lutego przypada bowiem 444 dzień rządów PO, tego dnia odbędzie się także kongres programowy PiS.

Zdaniem Filemonowicza, będzie to początek formacji, która odbierze prawicy władzę. Polityk podkreślił, że celem ruchu będzie wygranie wyborów parlamentarnych i przyciągnięcie kolejnych partnerów z centrolewicy.

Start w wyborach do Parlamentu Europejskiego będzie jedynie pierwszym sprawdzianem dla nowego ugrupowania - dodał Filemonowicz.

Nazwa nowego ugrupowania pozostaje na razie tajemnicą. W jego skład na pewno wejdą SdPl, Demokratyczna Partia Lewicy, Partia Demokratyczna, Zieloni 2004 i prawdopodobnie Unia Pracy oraz szereg pomniejszych stowarzyszeń i fundacji.

Jednym z kandydatów nowej centrolewicy na Prezydenta RP ma być eurodeputowana ze Śląska, Genowefa Grabowska. Centrolewica zamierza jednak wysunąć kilka kandydatur i wprowadzić prawybory, w których wybrany zostanie jeden kandydat.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nowa jakość polskiej lewicy? ]( http://news.money.pl/artykul/nowa;jakosc;polskiej;lewicy,41,0,378409.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Tagi: centrolewica, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz