Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Odpowiedź na Patrioty: Rosja wzmocni Flotę Bałtycką

0
Podziel się

Bateria rakiet ma stacjonować w pobliżu granicy z Rosją.

Odpowiedź na Patrioty: Rosja wzmocni Flotę Bałtycką
(parislemon/CC/Flickr)
bEizQdqt

_ - Marynarka Wojenna Federacji Rosyjskiej wzmocni Flotę Bałtycką w odpowiedzi na plany rozmieszczenia amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot w Polsce _- poinformował wysoki rangą przedstawiciel Marynarki Wojennej FR, cytowany przez agencję RIA-Nowosti.

Informator RIA-Nowosti sprecyzował, że _ akcent zostanie położony na uzupełnieniu okrętów Floty Bałtyckiej o jednostki klasy korweta z pociskami manewrującymi dużego zasięgu o wysokiej precyzji rażenia na pokładzie _.

Przedstawiciel rosyjskiej Marynarki Wojennej przekazał też informację, iż część podwodna Floty Bałtyckiej może zostać wzmocniona będącymi już na służbie konwencjonalnymi okrętami podwodnymi, zmodernizowanymi pod kątem przenoszenia systemów rakietowych o wysokiej precyzji rażenia, a także dopiero budowanymi okrętami podwodnymi typu Łada.

bEizQdqv

Ostatnio minister obrony narodowej Bogdan Klich ogłosił, żena miejsce stacjonowania amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot wybrany został Morąg, 70 km od granicy z obwodem kaliningradzkim.

Klich zaznaczył, że zdecydowały o tym wyłącznie względy praktyczne, a nie polityczne. Szef MON zapewnił, że dla wyboru lokalizacji nie miało znaczenia, że Morąg leży blisko obwodu kaliningradzkiego.

W Morągu ma okresowo stacjonować około stu amerykańskich żołnierzy i - jak zauważył Klich - będą tam tylko wtedy, gdy na miejscu będzie bateria Patriot, bez względu na to, czy będzie włączona w polski system obrony powietrznej czy - jak na początku - nie.

W grudniu ubiegłego roku Polska i USA podpisały umowę o statusie amerykańskich wojsk w Polsce, która będzie się stosować m.in. do personelu zestawów Patriot. W sierpniu 2008 roku oba kraje podpisały umowę o umieszczeniu w Polsce elementów amerykańskiego systemu obrony przeciwrakietowej.

bEizQdqB

ZOBACZ TAKŻE:

bEizQdqW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)