Notowania

olsztyn
14.02.2009 09:03

Olsztynianie wybiorą nowego prezydenta

Od północy z piątku na sobotę na terenie Olsztyna obowiązuje cisza wyborcza

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Monika Kaczyńska)

*Od północy z piątku na sobotę do godz. 20 w niedzielę na terenie Olsztyna obowiązuje cisza wyborcza związana z przeprowadzanymi w mieście przedterminowymi wyborami prezydenta. *

Dyrektor olsztyńskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Walery Piskunowicz poinformował, że zgodnie z ordynacją o bezpośrednim wyborze wójta, burmistrza, prezydenta miasta, w czasie wyborczej nie wolno publikować sondaży wyborczych ani agitować np. rozklejając plakaty, czy rozdając ulotki.

O łamaniu ciszy wyborczej można informować policję lub straż miejską. _ - Osoby, którym zostanie udowodnione złamanie ciszy, karane będą grzywną, przy czym największe kary finansowe grożą za opublikowanie sondaży _ - powiedział Piskunowicz.

Przedterminowe wybory prezydenta Olsztyna odbędą się po tym, jak w listopadowym referendum mieszkańcy odwołali oskarżonego o gwałt i molestowanie urzędniczek prezydenta Czesława Małkowskiego.

* **ZOBACZ TAKŻE: [ ]( http://news.money.pl/artykul/seksafera;w;olsztynie;prezydent;zatrzymany,148,0,324500.html )**
* **[ Seksafera w Olsztynie: Prezydent zatrzymany ]( http://news.money.pl/artykul/seksafera;w;olsztynie;prezydent;zatrzymany,148,0,324500.html )**

W wyborach startuje sześcioro kandydatów: była posłanka SLD Danuta Ciborowska (komitet Porozumienie olsztyńskie), były wiceprezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz (PSL), Krzysztof Kacprzycki (SLD), Krzysztof Krukowski (PO), europoseł Bogusław Rogalski (własny komitet wyborczy) i Jerzy Szmit (PiS).

Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie ponad 50 proc. oddanych w niedzielnych wyborach głosów wówczas 1 marca odbędzie się druga tura, w której wystartuje dwóch kandydatów.

Tagi: olsztyn, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz