Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orkiestra zebrała ponad 32,6 mln złotych

0
Podziel się:

Już wiadomo, że w tym roku padnie kolejny rekord. Pieniądze jednak są ciągle liczone.

Orkiestra zebrała ponad 32,6 mln złotych
(PAP/Leon Stankiewicz)
bESkCvsR

*Podczas 17. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrano do tej pory 32 miliony 679 tysięcy 758 złotych. Tyle pieniędzy jest obecnie na koncie Orkiestry. *

Już wiadomo zatem, że w tym roku padnie kolejny rekord. Pieniądze jednak są ciągle liczone. Ostateczna suma będzie znana do końca lutego, gdy WOŚP się rozliczy. W tym roku zbierano fundusze na wczesną diagnostykę onkologiczną u dzieci.

Tuż przed północą sprzedano na licytacji złote serduszka numer 1 i 2 za odpowiednio: milion dziesięć tysięcy złotych i milion. Kolejne serduszka sprzedane zostały za 300 tysięcy i 100 tysięcy złotych. Jedna ze złotych kart telefonicznych osiągnęła cenę 60 tysięcy złotych.

bESkCvsT

ZOBACZ TAKŻE:

Aukcje w internecie będą trwały jeszcze kilkanaście dni. Można na nich kupić przedmioty przekazane przez znane osoby, między innymi, porsche wygrane przez aktorkę Agatę Kuleszę w _ Tańcu z gwiazdami _, kask Fernando Alonso- kierowcy Formuły 1- z autografem, statuetkę Roberta Kubicy dla najlepszego sportowca roku 2008 w plebiscycie _ Przeglądu Sportowego _, pióro polityka Dariusza Rosatiego, strój boksera Tomasza Adamka z walki o mistrzostwo świata czy obraz namalowany przez Krystynę Jandę.

W całym kraju odbywały się koncerty, występy, licytacje, zawody sportowe. Podczas 17. Finału WOŚP promowano zdrowy tryb życia i zachęcano do dbania o zdrowie. Organizowano pokazy udzielania pierwszej pomocy i zbiórki krwi. W kilku miastach, w tym w Warszawie, odbyły się biegi pod hasłem _ Policz się z cukrzycą _.

bESkCvtu
KOMENTARZE
(0)