Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oświatowy Okrągły Stół u prezydenta

0
Podziel się:

Związkowcy zapowiadają, że będą zachęcali prezydenta do zawetowania zmian w oświacie.

Oświatowy Okrągły Stół u prezydenta
(PAP/Jacek Turczyk)

Przedstawiciele związków zawodowych, parlamentarzyści, samorządowcy, rodzice i eksperci będą dziś rozmawiać z prezydentem na temat sytuacji w polskiej oświacie. Oświatowy Okrągły Stół został zwołany z inicjatywyLecha Kaczyńskiego.

Wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Krzysztof Baszczyński, mówi, że podczas dzisiejszego spotkania nauczyciele będą zwracać uwagę prezydenta na te rozwiązania rządowe, które są niekorzystne dla szkół i uczniów:

Emerytury i decentralizacja oświaty to dwie sporne kwestie między związkami, a stroną rządową. Nauczyciele domagają się zachowania prawa do przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Sprzeciwiają się także oddaniu zbyt wielu kompetencji na ręce samorządów.

Sławomir Wittkowicz z Forum Związków Zawodowych zapowiada, że jeśli te niekorzystne dla nauczycieli zmiany przejdą przez parlament, to związkowcy będą zachęcali prezydenta do zawetowania ustaw.

Rząd przyjął we wtorek projekt nowelizacji ustawy oświatowej oraz ustawy Karta Nauczyciela. Oba projekty ustaw były przedmiotem trwających od maja negocjacji między związkami zawodowymi nauczycieli i stroną rządową.

Oświatowy Okrągły Stół rozpocznie się o 15.00 w Pałacu Prezydenckim.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)