Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot idzie na wojnę z przepisami

0
Podziel się:

PO i PSL powołały komisję sejmową, która zlikwiduje niepotrzebne przepisy.

Palikot idzie na wojnę z przepisami
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bETusfOZ

*Mobilizacja, naloty wojenne, wojna pozycyjna, to wbrew pozorom nie plan ataku na Iran, ale fazy walki z niepotrzebnymi przepisami. Już w przyszłym tygodniu ma zacząć działać komisja Przyjazne Państwo. Przewodniczącym komisji będzie jej pomysłodawca,Janusz Palikot. *

Kluby parlamentarne PO i PSL zaproponowały powołanie nadzwyczajnej komisji sejmowej, która zajmie się likwidacją niepotrzebnych i niejasnych przepisów oraz walką z biurokracją. Podobna komisja powstanie także w Senacie. Jej przewodniczącym będzie senator PO profesorMarek Rocki.

Projekt uchwały o powołaniu Komisja ds. deregulacji prawa "Przyjazne państwo" trafi pod obrady na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Komisja ma liczyć 9 członków i będzie dysponować szerokim zapleczem eksperckim.

bETusfPb

Poseł Palikot zapewnia, że efekty prac komisji będą widoczne już po kilku tygodniach. Kandydat na przewodniczącego zapowiedział, że prace rozpoczną się od szerokich konsultacji społecznych między innymi wśród przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i przedstawicieli instytucji państwowych.

Następnie komisja zajmie się likwidacją pojedynczych przepisów prawa oraz uproszczeniem procedur administracyjnych. Janusza Palikot zadeklarował, że po osiemnastu miesiącach obywatele będą mogli zauważyć wyraźną zmianę w funkcjonowaniu administracji państwowej.

bETusfPC
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)