Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Palikot: Pozbawić Giertycha prawa wykonywania zawodu

0
Podziel się:

Poseł PO zarzuca mu ujawnienie poufnych informacji.

Palikot: Pozbawić Giertycha prawa wykonywania zawodu
(PAP/Jerzy Undro)

*PosełJanusz Palikotkieruje do prokuratury sprawę przeciwko autorom tekstu w _ Dzienniku _ oraz przeciwkoRomanowi Giertychowi. Chce, by Rada Adwokacka pozbawiła Giertycha prawa do wykonywania zawodu. *
Jego zdaniem, w publikacji pod tytułem _ Tajemnica wielkich pieniędzy posła Palikota _ zarzuty są nieprawdziwe, a duża ich część opiera się na materiałach będących przedmiotem prac prokuratury.

Sprawę prowadzi warszawska prokuratura. Roman Giertych jest adwokatem pierwszej żony posła, Marii Nowińska, która oskarża Palikota o ukrycie majątku na Karaibach. W artykule poseł jest oskarżany o milionowe pożyczki z anonimowych spółek właśnie w rajach podatkowych.

Roman Giertych zaprzeczył, jakoby dostarczył prasie informacji na temat finansów Janusza Palikota. Giertych powiedział Radiowej Trójce, że żadna z informacji dotyczących posła nie pochodzi z akt śledztwa, w którym występuje jako pełnomocnik.

POSŁUCHAJ ROMANA GIERTYCHA:

Współautor publikacji Michał Majewski twierdzi, że artykuł powstał na bazie ogólnie dostępnych i udokumentowanych źródeł. Jego zdaniem, są to bardzo poważne zarzuty o to, że poseł PO bawi się w politykę za pieniądze niewiadomego pochodzenia. _ Dobrze, żeby odpowiedział na kilka pytań _- dodaje Michał Majewski w rozmowie z radiem Lublin.

Poseł Palikot w wydanym oświadczeniu napisał, że dziennikarze nie dali mu dość czasu na odpowiedź. Dodał, że cała sprawa to atak polityczny.

wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)