Notowania

podatki
29.05.2009 09:06

Palikot ukrywa pieniądze w rajach podatkowych?

Anonimowe firmy pożyczają posłowi Platformy milionowe kwoty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jerzy Undro)

Firmy zarejestrowane w rajach podatkowych pożyczają posłowi Platformy milionowe kwoty.Janusz Palikottwierdzi, że nie wie kto przelewa mu pieniądze.

**_ Dziennik _ pisze, że Palikot założył w 2007 r. w Luksemburgu spółkę, a ta zaraz zaczęła pożyczać mu pieniądze. Miała je - według _ Dziennika _ - od małej spółki, której adresem jest skrzynka pocztowa na Cyprze. Jej udziałowcy rezydują na Karaibach - a według byłej żony Palikota właśnie tam poseł ukrył część majątku. Karaibski ślad sprawdza właśnie prokuratura - podał _ Dziennik _.

_ - To są rzeczywiście dosyć poważne oskarżenia, tylko i wyłącznie prokuratura może sprawdzić, czy są one prawdziwe. Na razie to są doniesienia dziennikarskie, które wyglądają poważnie _ - powiedział w radiu RMF FMZbigniew Chlebowski, szef klubu Platformy.

Przyznał, że z artykułu wynika, iż Palikot może ukrywać pieniądze przed swoją byłą żoną. _ - Gdyby tak było, to z pewnością byłby koniec każdego polityka, bo ten mechanizm opisywany w dzisiejszej gazecie brzmi bardzo poważnie i rzeczywiście, gdyby to miało okazać się prawdą, to w każdym przypadku - nie tylko jeśli chodzi o Janusza - byłby to koniec w polityce _ - oświadczył szef klubu PO.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Platforma postanowiła: **Palikot** musi odejść z partii ]( http://news.money.pl/artykul/platforma;postanowila;palikot;musi;odejsc;z;partii,126,0,454014.html )
* [ **Palikot** pod lupą skarbówki ]( http://news.money.pl/artykul/palikot;pod;lupa;skarbowki,44,0,452396.html )

Zastrzegł jednak, że nie ma dziś powodów, by zawieszać Palikota w prawach członka klubu PO lub wyrzucać go z partii. Zaznaczył, że trzeba poczekać na efekty postępowania prokuratorskiego.

Pytany, czy jeśli będą jakieś zarzuty, to Palikot zostanie usunięty z PO, powiedział, że jeśli wobec któregokolwiek parlamentarzysty Platformy pojawiają się zarzuty, to albo jest on zawieszony, albo sam rezygnuje z członkostwa w partii.

- _ Dotyczy to każdego, nie ma w tej sprawie żadnych wyjątków. Tutaj jesteśmy konsekwentni jeśli chodzi o wysokie standardy, do których jesteśmy przywiązania i których przestrzegamy _ - powiedział Chlebowski.

Tagi: podatki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz