Notowania

Jarosław Kaczyński
03.06.2009 15:45

PiS chce złożyć projekt nowelizacji konstytucji

Zmiana ma zabezpieczać przed roszczeniami ze strony niemieckich wypędzonych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Leszek Szymański)

Prawo i Sprawiedliwość zamierza złożyć projekt nowelizacji konstytucji, która gwarantowałaby Polsce zabezpieczenie przed roszczeniami ze strony niemieckich wypędzonych.

Prezes PiSJarosław Kaczyńskipodkreślił, że w ostatnim czasie widmo takich żądań staje się coraz bardziej realne. Przypomniał, iż unijne prawo do wolnego osiedlania się to także prawo do powrotu.

Szef PiS zaznaczył, iż jedynym zabezpieczeniem przed roszczeniami byłyby właśnie zmiany w konstytucji. Dodał, ze Trybunał Konstytucyjny jednoznacznie stwierdził, że konstytucja Polski ma pierwszeństwo wobec prawa międzynarodowego.

Były premier wyraził przekonanie, że nie ma najmniejszych moralnych podstaw, aby zrównywać wypędzenia Polaków dokonywane przez Niemców, z przesiedlaniem Niemców po II wojnie światowej. Naród niemiecki poniósł konsekwencje masowego poparcia dla Adolfa Hitlera i jego zbrodniczej polityki - dodał Jarosław Kaczyński.

Wyraził nadzieję, że projekt PiS poprze Platforma Obywatelska i PSL. To w zupełności wystarczy, aby wprowadzono zmiany w konstytucji - podkreślił szef Prawa i Sprawiedliwości.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: Jarosław Kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz