Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS się nudzi, bo PO nie potrafi rządzić

0
Podziel się

Opozycja skarży się, że rząd nie przysyła do parlamentu ustaw.

PiS się nudzi, bo PO nie potrafi rządzić
(PAP/Tomasz Gzell)
bEgWXtmd

Opozycja skarży się, że rząd nie przysyła do parlamentów ustaw, przez co Sejm i Senat nie mają nad czym pracować. Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości, koalicja PO-PSL nie jest przygotowana do rządzenia.

Senator PiSAndrzej Mazurkiewicz, (na zdjęciu) który w parlamencie jest już czwartą kadencję, mówi, że tak źle nigdy nie było. Jego zdaniem 27 uchwalonych ustaw i 5 ratyfikacji umów międzynarodowych to niewiele.

Jedyną ważną ustawą uchwaloną w tym czasie w Sejmie jest, zdaniem Mazurkiewicza, ustawa budżetowa którą, jak powiedział, przygotował wcześniej PiS. **

bEgWXtmf

ZOBACZ TAKŻE:

Senator Mazurkiewicz dodał, że szuflady Platformy Obywatelskiej, które miały być pełne projektów ustaw, są puste. Widać to było jego zdaniem przy okazji ustawy o służbie zdrowia. Również ta ustawa, o której PO mówiło, że będzie wielką zmianą, była zdaniem posła PiS, autorstwa jego partii.

Zarzuty odpiera wicemarszałek SenatuMarek Ziółkowskiz Platformy Obywatelskiej. Podkreśla on, że senatorowie robią, co do nich należy. Dodał, że część ustaw udało się zrealizować szybciej. _ 27 zrealizowano tydzień temu, choć 13 z nich było przewidzianych na 21 lutego _ - wyliczył Ziółkowski

bEgWXtml

Wicemarszałek Ziółkowski poinformował, że Senat do tej pory wniósł 7 inicjatyw ustawodawczych, głównie dostosowujących prawo do orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego.

_ Inne inicjatywy _- podkreślił - _ będą przygotowywane _. Izba wyższa polskiego parlamentu chce zająć się w szczególności kwestią Polonii. Jest to jego zdaniem konstytucyjny obowiązek Senatu.

ZOBACZ TAKŻE:

bEgWXtmG
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)