Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piskorski wykupuje ziemię na Pomorzu

0
Podziel się:

Paweł Piskorski, były prezydent Warszawy a obecenie eurodeputowany kupił na Pomorzu wraz z żoną ponad 320 hektarów ziemi po byłych PGR-ach.

bETuxHsR

*Paweł Piskorski, były prezydent Warszawy a obecenie eurodeputowany kupił na Pomorzu wraz z żoną ponad 320 hektarów ziemi po byłych PGR-ach, za którą zapłacił milion 250 tysięcy złotych - pisze "Dziennik". *

Według dziennika polityk Platformy Obywatelskiej sadzi teraz las i w związku z tym już w pierwszym roku może liczyć na dopłaty w wysokości 990 euro za hektar lasu i zwrot kosztów za posadzenie drzew. Przez kolejne pięć lat będzie dostawać refundacje na odchwaszczenie i ochronę sadzonek przez zwierzętami - trochę ponad sto euro od hektara. W szóstym roku las poddawany jest inspekcji. Jeśli komisja uzna, że las się przyjął, to przez następne 20 lat Piskorski może dostawać ponad 300 euro od hektara.

Gazeta zwraca uwagę, że z oświadczenia majątkowego eurodeputowanego nie wynika, by miał do dyspozycji środki pozwalające na zakup tak dużych terenów. Zapowiada jednak, że będzie dalej kupować ziemię - podaje "Dziennik".

bETuxHtu
wiadomości
KOMENTARZE
(0)