Notowania

wiadomości
23.11.2009 13:35

Pitera nie chce przepraszać Kamińskiego i się odwoła

Minister ds. walki z korupcją mówiła o nielegalnych działaniach CBA

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Julia Piteramusi przeprosićMariszua Kamińskiego. Minister ma też wpłacić 15 tys. zł na cel społeczny*. Minister ds. walki z korupcją mówiła o nielegalnych działaniach Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czasie rządów PiS. Były szef Biura wytoczył jej cywilny proces.*

Przed Sądem Okręgowym Kamiński żądał od Pitery przeprosin i wpłaty 50 tys. zł na cel społeczny. Były szef CBA kwestionował wypowiedzi medialne minister, m.in. o: jej podsłuchiwaniu, opóźnianiu przez CBA z powodów politycznych zatrzymania oskarżonego obecnie o korupcję b. ministra sportu z PiS Tomasza Lipca i o niezgodnych z prawem działaniach CBA w aferze gruntowej i w sprawie b. posłanki POBeaty Sawickiej, zatrzymanej krótko przed wyborami w 2007 r. za przyjęcie łapówki od agenta CBA.

Kamiński zaprzecza, by CBA działało niezgodnie z prawem.

Julia Pitera zapowiedziała, że odwoła się od wyroku w przegranym procesie sądowym. Pitera podkreśliła, że chce najpierw na spokojnie przeanalizować wyrok ze swoim pełnomocnikiem.

POSŁUCHAJ JULII PITERY:

Sąd stwierdził, że Pitera prawidłowo oceniła działania Kamińskiego w sprawie byłej posłanki Beaty Sawickiej. Jak powiedziała sędzia Małgorzata Kuracka, przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku na konferencji prasowej Kamiński doprowadził do swoistego medialnego skazania Sawickiej. Sąd uznał, że Kamiński wykorzystał to do politycznego spektaklu.

Sąd także dał wiarę świadkom Julii Pitery, którzy zeznali o nieprawidłowościach przy podsłuchach za rządów PiS. Byli nimi były szefa MSWiA Janusz Kaczmarek i były szef komisji do spraw służb specjalnych Janusz Zemke, którzy zeznawali o nadużyciach w stosowaniu podsłuchów w okresie rządów PiS.

Na te zarzuty Mariusz Kamiński powiedział, że najważniejsze jest, iż sąd stwierdził, że nie złamał prawa.

POSŁUCHAJ BYŁEGO SZEFA CBA:


ZOBACZ TAKŻE:

* [ Tusk nie zdymisjonuje Pitery ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;nie;zdymisjonuje;pitery,27,0,550427.html )
* [ Pitera: Fakty są bardziej rzetelne niż opinia opozycji ]( http://news.money.pl/artykul/pitera;fakty;sa;bardziej;rzetelne;niz;opinia;opozycji,246,0,548598.html )
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz