Notowania

donald tusk
10.08.2009 07:50

Płażyński na prezydenta? Trzeci tenor może wystartować

Założyciela PO namawiają politycy związani z ruchem Polska XXI.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Slawek/CC/Flickr)

aktualizacja 9:07* Założyciela PO namawiają do startu politycy związani z ruchem Polska XXI.*

_ _Płażyński to jeden z tak zwanych _ trzech tenorów PO _. To on obokAndrzeja OlechowskiegoiDonalda Tuskajest założycielem tej partii - przypomina _ Dziennik. _Jednak podobnie jak Olechowski opuścił szeregi Platformy, a teraz sympatyzuje ze Stronnictwem Demokratycznym Pawła Piskorskiego.

Gazeta pisze, że z pomysłem startu Płażyńskiego w wyborach prezydenckich wyszła nie tylko Polska XXI, ale jest to szersza inicjatywa. Oficjalnie jednak politycy nie chcą mówić o tym - poseł Polski XXI Michał Ujazdowski powiedział _ Dziennikowi _, że nic mu o tym nie wiadomo.Maciej Płażyńskiz kolei mówi, że ten pomysł nie był z nim uzgadniany.

Platforma nie boi się Płażyńskiego

Róża Thun uważa, że start Andrzeja Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego w wyborach prezydenckich nie będzie problemem dla Donalda Tuska. Eurodeputowana PO powiedziała w Salonie Politycznym Trójki, że były współzałożyciel Platformy ma niewielkie szanse na sukces:

Róża Thun ocenia, że były marszałek Sejmu nie będzie zagrożeniem dla Donalda Tuska, jeśli ten zdecyduje się kandydować. Eurodeputowana PO podkreśliła, że rząd, którego premierem jest Tusk poradził sobie w czasach kryzysu i jest za to doceniany, także za granicą.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz