Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Płażyński na prezydenta? Trzeci tenor może wystartować

0
Podziel się

Założyciela PO namawiają politycy związani z ruchem Polska XXI.

Płażyński na prezydenta? Trzeci tenor może wystartować
(Slawek/CC/Flickr)
bDAOKQfF

aktualizacja 9:07* Założyciela PO namawiają do startu politycy związani z ruchem Polska XXI.*

_ _Płażyński to jeden z tak zwanych _ trzech tenorów PO _. To on obokAndrzeja OlechowskiegoiDonalda Tuskajest założycielem tej partii - przypomina _ Dziennik. _Jednak podobnie jak Olechowski opuścił szeregi Platformy, a teraz sympatyzuje ze Stronnictwem Demokratycznym Pawła Piskorskiego.

Gazeta pisze, że z pomysłem startu Płażyńskiego w wyborach prezydenckich wyszła nie tylko Polska XXI, ale jest to szersza inicjatywa. Oficjalnie jednak politycy nie chcą mówić o tym - poseł Polski XXI Michał Ujazdowski powiedział _ Dziennikowi _, że nic mu o tym nie wiadomo.Maciej Płażyńskiz kolei mówi, że ten pomysł nie był z nim uzgadniany.

bDAOKQfH

Platforma nie boi się Płażyńskiego

Róża Thun uważa, że start Andrzeja Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego w wyborach prezydenckich nie będzie problemem dla Donalda Tuska. Eurodeputowana PO powiedziała w Salonie Politycznym Trójki, że były współzałożyciel Platformy ma niewielkie szanse na sukces:

Róża Thun ocenia, że były marszałek Sejmu nie będzie zagrożeniem dla Donalda Tuska, jeśli ten zdecyduje się kandydować. Eurodeputowana PO podkreśliła, że rząd, którego premierem jest Tusk poradził sobie w czasach kryzysu i jest za to doceniany, także za granicą.

bDAOKQfN
bDAOKQgi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)