Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO chce zmienić skład KRRiT

0
Podziel się:

Zwiększenie z pięciu do siedmiu członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zakłada nowelizacja ustawy autorstwa PO.

PO chce zmienić skład KRRiT
(PAP/Grzegorz Michałowski)
bFeBkUVx

Do końca lutego przyszłego roku parlament powinien przyjąć nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, uważa *przewodnicząc**a sejmowej komisji kultury Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO. P******rojekt trafił już do marszałka Sejmu. *

Zgodnie z nim do KRRiT wybierane mają być osoby, które będą miały co najmniej "dwie rekomendacje: bądź to uczelni akademickiej i jakiegoś ogólnopolskiego stowarzyszenia, bądź dwóch uczelni, bądź dwóch stowarzyszeń". Według wcześniejszych informacji PO, projekt zakłada zwiększenie z pięciu do siedmiu członków Rady: trzech powoływałby Sejm, a po dwóch Senat i prezydent.

"Wybierać ich będą politycy, ale będą wybierać z określonej puli osób" - podkreślała posłanka PO. Dodała, że tak wybrana Rada ma przeprowadzać jawne konkursy na członków rad nadzorczych i zarządów mediów publicznych.

bFeBkUVz

Szefowa sejmowej komisji kultury liczy, że jeśli prezydent Lech Kaczyński nie zawetuje noweli, to przed przyszłorocznymi wakacjami nowa KRRiT powinna wybrać nowych członków rad nadzorczych mediów publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

bFeBkUWa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)