Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
donald tusk
10.11.2007 12:00

PO i PSL zgodziły się na koalicję

Rada Krajowa PO wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia koalicyjnego z Polskim Stronnictwem Ludowym. Analogiczną decyzje podjęła Rada Naczelna PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)

Rada Krajowa PO wyraziła zgodę na zawarcie porozumienia koalicyjnego z Polskim Stronnictwem Ludowym. Analogiczną decyzje podjęła Rada Naczelna PSL.

Donald Tusk, który przed podjęciem decyzji przemawiał do działaczy PO podkreślał, że Polacy nie chcą zemsty na rządzie PiS, a w polityce potrzebują: umiaru, zdrowego rozsądku i przyzwoitości.

Szef PO uważa, że 21 października - w dniu, kiedy PO wygrała wybory parlamentarne - "wolność i solidarność znowu stały się słowami - syntezą".

ZOBACZ TAKŻE: Dziś decyzja o nowej koalicji
"Polacy zrozumieli, że Platforma dała im szansę powrotu do tej najpiękniejszej syntezy" - mówi Tusk.

Szef PO uważa, że ostatnie dwa lata groziły zaprzepaszczeniem tych wartości, ale Polacy powiedzieli "nie" władzy, która "z konfliktu uczyniła swoje credo".

Pawlak: Nic na siłę

Jak podkreślił Waldemar Pawlak , lider PSL, jego partii zależy na tym, aby współpraca koalicyjna oparta była o "dążenie do kompromisu w duchu wzajemnego zaufania".

"Po drugie chodzi o to, abyśmy prowadzili otwartą dyskusję na tematy ważne dla kraju i ludzi. I po trzecie, aby w sprawach, w których trudno będzie znaleźć porozumienie negocjować aż do skutku i nie forsować rozwiązań przeciwko partnerowi koalicyjnemu" - mówi Pawlak.

"Chcemy budować tę koalicję na pozytywnych wartościach, na wolności, braterstwie, równości, tolerancji (...) na zasadach solidarności" - zapowiedział lider PSL.

ZOBACZ TAKŻE:

Ostatnia aktualizacja 14:30

Tagi: donald tusk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz