Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PO ma przeprosić za spot z lodówką

0
Podziel się:

Sąd Okręgowy w Warszawie uznał, że informacje podawane w spotach wyborczych Platformy Obywatelskiej w sprawie podwyżek niektórych artykułów spożywczych są nieprawdziwe.

PO ma przeprosić za spot z lodówką
(PAP/Maciej Kuroń)

Sprawę rozpatrywano w trybie wyborczym. Sąd w całości przychylił się do pozwu złożonego przeciwko PO. Sąd podkreślił, że jedynym wiarygodnym dowodem w tej sprawie są dane GUS. Z tych natomiast wynika, że podwyżka
Bielan: Mam nadzieję, że ten wyrok otrzeźwi POniektórych artykułów spożywczych rzeczywiście była - tyle że o wiele mniejsza, w niektórych przypadkach nawet kilkunastokrotnie, niż sugerowała Platforma.

Rzecznik PiS Adam Bielan nie krył zadowolenia z decyzji sądu. Polityk podkreślił, że cieszy się, ponieważ - jak mówi - wygrała prawda.

Sąd zakazał PO rozpowszechniania tych spotów reklamowych. Platforma Obywatelska będzie musiała również do 23 listopada sprostować na antenach TVP1, TVP2, TVN oraz Polsatu informacje podawane w swoich spotach wyborczych oraz przeprosić i zamieścić oświadczenie, że w spotach podała nieprawdziwe informacje, mające na celu jedynie "poniżenie Prawa i
Chlebowski: Informacje takie publikowały gazety Sprawiedliwości w oczach wyborców". Platforma będzie też musiała wpłacić 10 tysięcy złotych na cele charytatywne dla Caritas Polska.

Jeden z liderów PO Zbigniew Chlebowski utrzymuje, że w spotach reklamowych zawarte są rzetelne - jego zdaniem - informacje czerpane z prasy.

Wyrok jest nieprawomocny. Platforma Obywatelska zapowiedziała, że będzie składać zażalenie. Sprawa będzie wówczas rozpatrywana w trybie wyborczym, w związku z czym zażalenie musi wpłynąć do sądu do 24 godzin po wyroku.

wiadomości
gospodarka
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)