Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podsumowanie
31.12.2009 08:35

PO podsumowuje rok: Łatwo nie było

Partii rządzącej zaszkodziły m.in. polityczne afery i kryzys ekonomiczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

To nie był łatwy rok dla partii rządzącej - kryzys ekonomiczny i słabnąca złotówka, sprawa senatora Tomasza Misiaka, afera hazardowa, której skutkiem były zmiany personalne w Platformie i w konsekwencji powołanie komisji śledczej.

Są także powody do satysfakcji - zapewnia wiceprzewodniczący PORafał Grupiński. Wśród nich wymienia m.in.łagodne przejście przez światowy kryzys gospodarczy. Jak dodaje to jest jednak wspólny sukces rządu i obywateli.

POSŁUCHAJ RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:

Poza tym - jak tłumaczy wiceprzewodniczący Grupiński - wbrew temu co mówiła opozycja staliśmy się liderem w wykorzystaniu środków unijnych. Ponadto odnotowaliśmy również sukcesy infrastrukturalne - wymienia polityk PO.

POSŁUCHAJ RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:


Wiceszef klubu przyznaje jednak, że 2 lata to zawsze newralgiczny moment dla każdej ekipy rządzącej. Dlatego zmiany personalne - a więc przesunięcie kilku ministrów na tzw. front sejmowy - w tym przypadku mogą Platformie wyjść na dobre.

POSŁUCHAJ RAFAŁA GRUPIŃSKIEGO:


Skutkiem afery hazardowej było usunięcie ze stanowiska szefa klubu POZbigniewa Chlebowskiego. Jego miejsce zajął minister SWiAGrzegorz Schetyna. Z kolei szeregi wiceprzewodniczących klubu zasiliło dwóch ministrów z Kancelarii Premiera - Rafał Grupiński iSławomir Nowak.

Tagi: podsumowanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz