Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eurowybory
21.05.2009 14:50

PO wypuszcza drugi spot. Tym razem z Wałęsą

W spocie pojawiają się zdjęcia Lecha Wałęsy i Tadeusza Mazowieckiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Stach Leszczyński)

*Platforma Obywatelska pokazała swój nowy spot wyborczy. Nawiązuje on do _ Solidarności _, przemian 1989 roku, rządu Tadeusza Mazowieckiego i symbolu ówczesnych przemian - Lecha Wałęsy. *

Są w nim kadry z filmu _ Sierpień _ Ireneusza Englera, a także słynny plakat z Garym Cooperem z kampanii wyborczej z czerwca 1989 roku.

_ - W najważniejszych dla Polski chwilach my, Polacy, zawsze potrafimy się jednoczyć. Tak było, kiedy rozpoczynaliśmy walkę o to, aby zburzyć mur dzielący Europę, i wtedy, kiedy wspólnie zdecydowaliśmy o wejściu do Unii Europejskiej. Jeśli teraz znowu uda nam się zjednoczyć, Polskę w Europie reprezentować będą najwybitniejsi specjaliści i najmądrzejsi ludzie z różnych środowisk _ - mówi lektor w spocie PO.

W spocie pojawiają się zdjęcia Lecha Wałęsy i Tadeusza Mazowieckiego, a także kandydaci Platformy do PE: Jerzy Buzek, Róża Thun, Jacek Saryusz-Wolski.

_ - Idziemy do Parlamentu Europejskiego, aby w polskiej świadomości był bardziej nasz. Nasz parlament, nasze instytucje wspólnotowe. Musimy skończyć z tym myśleniem: nie wiadomo, czy one reprezentują Unię Europejską, czy Polskę. My reprezentujemy siebie w UE jako obywatele europejscy. To jest kontynuacja Solidarności, to jest największy wyraz patriotyzmu dzisiaj: służenie silnie zintegrowanej Unii Europejskiej. To jest najlepsze, co możemy zrobić dla Polski - mówiła na konferencji, której towarzyszyła prezentacja spotu Róża Thun - krakowska _jedynka PO.

Przy okazji kandydaci Platformy zachęcali Polaków do aktywnego uczestniczenia w czerwcowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Profesor Lena Kolarska-Bobińska, startująca z lubelskiej listy PO, powołuje się na badania CBOS-u, według których w 2004 roku głosowanie w wyborach do PE deklarowało 45 procent, a w tym roku o 8 procent mniej. _ - To niepokojący wynik _ - przyznaje jedynka PO na warszawskiej liście Danuta Hubner.

Jedynka PO na krakowskiej liście Róża Thun przekonuje, że dużo zależy od nas samych, bo Europa to właśnie my.

Kandydaci skrytykowali także głównego konkurenta w wyborach - Prawo i Sprawiedliwość - za niechęć do udziału w przedwyborczych debatach. Na 16 zaplanowanych przez PO spotkaniach doszło do pięciu, w tym trzy z nich miały zmieniony termin.


Tagi: eurowybory, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz