Notowania

media
26.05.2008 07:05

PO zmienia strategię w sprawie mediów

Nową ustawę o nadawcach publicznych przygotuje minister kultury Bogdan Zdrojewski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Platforma Obywatelska zmienia strategię w sprawie mediów. Nową ustawę o nadawcach publicznych przygotuje minister kulturyBogdan Zdrojewski- donosi _ Dziennik _.

Dotąd prace nad projektem koordynował minister w kancelarii premiera,Rafał Grupiński. Gazeta podkreśla, że wszystkie kolejne propozycje zmian mają być jawne i szeroko konsultowane. Ale swych podstawowych pomysłów na TVP i Polskie Radio Platforma zmieniać nie zamierza.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Przyszłość TVP: Komercyjna Jedynka, misyjna Dwójka ]( http://news.money.pl/artykul/przyszlosc;tvp;komercyjna;jedynka;misyjna;dwojka,29,0,342301.html )
* [ Dziennikarze proponują własną reformę mediów ]( http://news.money.pl/artykul/dziennikarze;proponuja;wlasna;reforme;mediow,5,0,343813.html )
* [ Koniec abonamentu RTV. PO zacznie od emerytów ]( http://www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul/koniec;abonamentu;rtv;po;zacznie;od;emerytow,58,0,287802.html )

Według _ Dziennika _, nowe otwarcie w sprawie mediów ma rozpocząć publiczna prezentacja założeń do ustawy o nadawcach publicznych. Prawdopodobnie dojdzie do niej już na początku czerwca. Gazeta podaje, że Bogdan Zdrojewski jest zwolennikiem opisywanej już wcześniej koncepcji podziału TVP na komercyjną _ Jedynkę _ i pozostałe misyjne anteny. Jak pisze _ Dziennik _, szykuje się też rewolucja w ośrodkach regionalnych TVP.

Zdrojewski zapewnia, że zostaną one przekazane samorządom, ale jako telewizja lokalna, a nie - telewizja lokalnych polityków. Minister kultury chce też, aby ustawę współtworzyli eksperci. Jako jednego z nich Bogdan Zdrojewski wymienia medioznawcę profesora Tadeusza Kowalskiego.

Konsultacje ze specjalistami mogą potrwać nawet pół roku. Na podstawie ich wyników zostanie napisany projekt ustawy, której uchwalenie jest możliwe do końca roku.

Tagi: media, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz