Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Poettering: Nie było dżentelmeńskiej umowy w Brukseli

0
Podziel się:

Przewodniczący PE zaprzecza, by na szczycie w Brukseli zagwarantowano możliwość blokowania decyzji Rady Unii Europejskiej przez dwa lata.

Poettering: Nie było dżentelmeńskiej umowy w Brukseli
(PAP/ EPA)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego zaprzecza, by podczas szczytu w Brukseli zagwarantowano możliwość blokowania decyzji Rady Unii Europejskiej przez dwa lata.

W wywiadzie udzielonym "Gazecie Wyborczej" Hans-Gert Poettering mówi, że możliwe jest jedynie weto trwające "rozsądny czas". Według niego jest to najwyżej kilka miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE:
Dżentelmeńska umowa w sprawie Joaniny?Przewodniczący Parlamentu Europejskiego powiedział, że nie wyobraża sobie sytuacji, gdy przez dwa lata Unia Europejska nie jest w stanie tworzyć prawa. A tym, jego zdaniem, grozi przyjęcie interpretacji mechanizmu blokady z Joanniny przedstawionej przez polską dyplomację.

Hans-Gert Pottering podkreślił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą", że należy się trzymać postanowień ustalonych na szczycie w Brukseli i nie widzi możliwości powrotu do rozmów podczas rozpoczynającej się konferencji międzyrządowej.

wiadomości
gospodarka
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)