Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
misja
27.06.2007 06:16

Polacy nie chcą wojska w Iraku i Afganistanie

Czterech na pięciu Polaków sprzeciwia się polskim misjom wojskowym w Iraku i Afganistanie. Takie są wyniki badania CBOS-u.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Stefan Kraszewski)

*Czterech na pięciu Polaków sprzeciwia się polskim misjom wojskowym w Iraku i Afganistanie. Takie są wyniki badania CBOS-u, opublikowanego w "Gazecie Wyborczej". *

Udział polskich żołnierzy w operacji afgańskiej popiera zaledwie 17 procent Polaków. W połowie 2002 roku zwolenników udziału w misji w Afganistanie było więcej niż przeciwników.

71 procent respondentów nie wierzy, że operacja w Afganistanie przyczyni się do zaprowadzenia pokoju w tym kraju. Przeciwnego zdania jest 16 procent ankietowanych.

Spada również poparcie dla misji w Iraku. W lipcu 2003 roku stacjonowanie polskich wojsk w tym kraju popierało 36 procent ankietowanych. Obecnie jest to 15 procent. W tym samym okresie znacząco wzrosła również liczba przeciwników - polskiej misji w Iraku sprzeciwia się obecnie 81 procent badanych przez CBOS.

W powodzenie irackiej misji wierzy zaledwie 13 procent Polaków, a aż 74 procent jest przekonanych, że nie pomoże ona w zaprowadzeniu pokoju.

Tagi: misja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz