Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polak zabity przez talibów. Jest raport

0
Podziel się:

MSZ twierdzi, że egzekucja była wynikiem splotu niesprzyjających okoliczności.

Polak zabity przez talibów. Jest raport
(PAP/Wiktor Dąbkowski)

*Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło raport na temat działań polskiej strony w sprawie Piotra Stańczaka, porwanego w Pakistanie. *

Polski inżynier, uprowadzony 28 września zeszłego roku, został stracony w lutym.

Raport głosi, że polska dyplomacja, wspierana przez prezydenta i premiera, prowadziła intensywne działania w celu uwolnienia porwanego. Równolegle działały służby specjalne, zarówno we współpracy ze służbami pakistańskimi, jak i samodzielnie. Kilkakrotnie pojawiały się uzasadnione powody by sądzić, że uwolnienie porwanego jest już bliskie.

Autorzy raportu piszą, powołując się na ekspertów i osoby znające lokalne uwarunkowania, że zaskakująca egzekucja Polaka była wynikiem splotu niesprzyjających okoliczności. Należy do nich brak gotowości rządu pakistańskiego do spełnienia żądań terrorystów, brak woli porywaczy do zmiany żądań politycznych na inne, rozbieżności w działaniach po stronie pakistańskiej oraz konflikty w grupie porywaczy.

Autorzy raportu twierdzą, że terroryści postanowili wykorzystać egzekucję Polaka do udowodnienia swojej determinacji i wywarcia radykalnej presji w celu uzyskania większych ustępstw od pakistańskiego rządu.

Pełny tekst raportu jest dostępny na stronie internetowej MSZ.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)