Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Policja zatrzymała urzędnika Kancelarii Prezydenta

0
Podziel się:

Artur Piłka, doradca ds.sportu w Kancelarii Prezydenta został zatrzymany przez Policję - poinformował minister Maciej Łopiński.

Policja zatrzymała urzędnika Kancelarii Prezydenta
(PAP/ Tomasz Gzell)

"Piłka został zatrzymany w związku z wprowadzaniem do obrotu środków odurzających" - mówi Łopiński.

O prowadzonym przez Police postępowaniu Kancelaria dowiedziała się pod koniec maja. jednak na prośbę Policji, mimo, że taka była chęć ze strony Kancelarii, Piłka nie został od razu zwolniony.

Łopiński nie chciał wypowiadać się o szczegółach sprawy ze względu na dobro toczącego się śledztwa.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział, że postępowanie, w ramach którego zatrzymano Artura Piłkę, toczy się od początku roku.

Ziobro powiedział, że Piłka kontaktował się z jednym z handlarzy narkotykami.

Minister sprawiedliwości wyjaśnił, że za zarzucane Piłce czyny może grozić mu do 10 lat więzienia. Zbigniew Ziobro dodał, że prokuratura ściśle współpracowała w tej sprawie z Kancelarią Prezydenta.

| KIM JEST ARTUR PIŁKA |
| --- |
| Artur Piłka jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Od 1995 roku pracował w Urzędzie Kultury Fizycznej i Turystyki oraz uczestniczył w posiedzeniach Rady Europy w podkomisji do spraw dopingu w sporcie i podkomisji do spraw bezpieczeństwa na imprezach sportowych. W 2000 roku został pracownikiem Urzędzu Kultury Fizycznej i Sportu. Był wicedyrektorem w Departamencie Integracji Europejskiej i Współpracy z Zagranicą, następnie dyrektorem sekretariatu prezesa Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu oraz dyrektorem generalnym UKFiS. Artur Piłka jest wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz prezesem zarządu Szkolnego Związku Sportowego. |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)