Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rokita
15.09.2007 09:52

Politycy o decyzjach Nelly i Jana Rokity

Politycy są zaskoczeni decyzją Jana Rokity i wyborem jego żony, Nelly.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jan Rokita ogłosił wczoraj, że nie będzie startował w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jego żona Nelly została natomiast doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego do spraw kobiet.

Posłanka PO Julia Pitera powiedziała, że polityka zawsze wymaga consensusu i kompromisów. Jej zdaniem na takie wyrzeczenia musieli się prawdopodobnie zgodzić Jan i Nelly Rokita. Według posłanki, Nelly Rokita nie wie, co dzieje się w Platformie i nie powinna się wypowiadać na temat wewnętrznych spraw partii.

ZOBACZ TAKŻE:

Rokita rezygnuje z politykiMarek Kuchciński uważa, że Jan Rokita podjął słuszną decyzję rezygnując z kandydowania do parlamentu. Szef klubu parlamentarnego PiS jest zdania, że decyzja ta miała związek z sytuacją Rokity w Platformie Obywatelskiej. Jak powiedział Kuchciński, Rokita nie chciał uwiarygadniać złych praktyk Platformy.

Jerzy Szmajdziński z SLD uważa z kolei, że PO i PiS to ta sama liga polityczna, która nie ma ambicji by odgrywać dużą rolę w Europie. Tę bliskość programową potwierdza zdaniem posła SLD współpraca jednej z pierwszych dam PO, jaką jest Nelly Rokita, z prezydentem Kaczyńskim. Według Szmajdzińskiego Jan Rokita już od dawna jest w Platformie izolowany, a twarzą partii jest tylko ze względu na swoja popularność. Poseł SLD jest zdania, że jeśli Platforma nie wygra wyborów, to Rokita może przejść do PiS.
ZOBACZ TAKŻE:

Rokita pełnomocnikiem ds. kobiet
Marek Sawicki z PSL przyznał, że Jan Rokita jest osobą znaczącą w polskiej polityce, ale jako indywidualista ma kłopot ze znalezieniem swojego miejsca. Sekretarz Rady Naczelnej PSL powiedział, że Rokita wciąż nie może stać się liderem żadnego ugrupowania. "Był w Unii Demokratycznej, Unii Wolności, SKL i AWS. I z każdej z tych formacji wychodził w atmosferze niespełnienia, poróżnienia i oczekiwania na coś więcej" - zauważył Marek Sawicki.

Dodał, że zastanawia się, dlaczego Jan Rokita nie może ogłosić własnego planu, który porwałby jakąś partię do działania. Sawicki powtórzył, że Polskie Stronnictwo Ludowe nie proponowało Nelly Rokicie, aby wystartowała z jego listy w wyborach.

Natomiast politolodzy nie wierzą, że rezygnacja Jana Rokity z polityki jest decyzją ostateczną. Obserwatorzy polskiej sceny politycznej przypuszczają, że z dala od parlamentu Rokita będzie czekał na dogodną sytuację do swojego politycznego powrotu.

Doktor Marek Migalski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podkreśla, że Jan Rokita wycofał się, bo nie miał szans na utrzymanie istotnej pozycji w Platoformie Obywatelskiej

Tagi: rokita, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz