Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polska chce Ukrainy w NATO

0
Podziel się

Rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy zdominowała kwestia przystąpienia Ukrainy do NATO.

Polska chce Ukrainy w NATO
(PAP/ Jacek Turczyk)
bDzGmCrp

Kwestia przystąpienia Ukrainy do NATO zdominowała rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy. Wiktor Juszczenko przebywa w Warszawie z oficjalną wizytą.

Po spotkaniu, obaj politycy podkreślali, że stosunki naszych krajów są strategiczne. Wyrazili również przekonanie, że są one przykładem wzorowych relacji.

ZOBACZ TAKŻE:

bDzGmCrr

Wiktor Juszczenko powiedział, że wstąpienie Ukrainy do NATO jest niezwykle istotne i - jak zaznaczył - będzie to suwerenna decyzja jego kraju. Prezydent Ukrainy podkreślił, że w kwestii członkostwa jego państwa w strukturach Sojuszu Północnoatlantyckiego Polska ma _ unikatową _ misję. Ukraiński prezydent podkreślił, że bardzo liczy na Warszawę.

Lech Kaczyńskizapewniał, że Polska popiera włączenie Ukrainy do Planu Działań na Rzecz Członkostwa w NATO. Zapowiedział, że nasz kraj podejmie bardzo konkretne działania w tej sprawie przed zbliżającym się szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego. Polski prezydent zadeklarował też podjęcie przez nasz kraj działań na rzecz przyjęcia Ukrainy do Unii Europejskiej.

| PREZYDENT O GAZOCIĄGU ODESSA-BRODY-GDAŃSK |
| --- |
| Podczas spotkania politycy omówili także sprawy bezpieczeństwa energetycznego, w tym projekt rurociągu Odessa-Brody-Gdańsk. Prezydent Kaczyński powiedział, że chce aby Unia Europejska zaangażowała się w to przedsięwzięcie. Przypomniał też, że w maju odbędzie się w Kijowie szczyt energetyczny poświęcony między innymi tej kwestii. |

bDzGmCrx
bDzGmCrS
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)