Notowania

kosowo
21.02.2008 14:35

Polska we wtorek uzna Kosowo?

Najprawdopodobniej we wtorek rząd Polski uzna niepodległość Kosowa - powiedział szef klubu PO Zbigniew Chlebowski.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Najprawdopodobniej we wtorek rząd Polski uzna niepodległość Kosowa - powiedział szef klubu POZbigniew Chlebowski(na zdjęciu).

- _ Wszystko wskazuje na to, że na najbliższym posiedzeniu rządu, w najbliższy wtorek, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta _ - powiedział Chlebowski.

Rząd miał uznać niepodległość Kosowa w tym tygodniu, ale wstrzymał się - jak relacjonował premierDonald Tusk- na prośbę prezydenta. W poniedziałek wieczorem m.in. o KosowieLech Kaczyńskirozmawiał z szefem rządu.

Sekretarz stanu w Kancelarii PremieraRafał Grupiński poinformował, że w trakcie spotkania prezydent podtrzymał swe wątpliwości co do szybkiego uznania niepodległości Kosowa.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ > Kosowo ogłosiło niepodległość ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/kosowo;oglosilo;niepodleglosc,23,0,321815.html )
* [ >Prezydent ma wątpliwości w sprawie Kosowa ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;ma;watpliwosci;w;sprawie;kosowa,189,0,322749.html )
* [ >Sikorski: Rząd może uznać Kosowo na najbliższym posiedzeniu ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;rzad;moze;uznac;kosowo;na;najblizszym;posiedzeniu,141,0,322701.html )

Źródła PAP w Kancelarii Premiera jeszcze przed spotkaniem podawały, że ma ono charakter czysto kurtuazyjny, bo rząd jest zdecydowany uznać niepodległość Kosowa w przyszłym tygodniu.

Po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów Tusk zapowiedział, że przedstawi Lechowi Kaczyńskiemu opinię rządu na temat Kosowa _ z rekomendacją _, by uznać niepodległość tej byłej serbskiej prowincji na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów, w przyszłym tygodniu.

Tagi: kosowo, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz