Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Polski generał porządzi w NATO?

0
Podziel się

Szefem Komitetu Wojskowego NATO może zostać Polak. Obecny szef polskiego Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor jest jednym z trzech kandydatów na to stanowisko.

Polski generał porządzi w NATO?
(PAP/EPA)
bDzYzFlx

Szefem Komitetu Wojskowego NATO może zostać Polak - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety, obecny szef polskiego Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor jest jednym z trzech kandydatów na to stanowisko.

Na ten sam urząd kandydują także szefowie sztabów w swoich krajach - włoski admirał Giampaolo Di Paola i hiszpański generał Felix Sanz Roldan.
Szef komitetu zostanie wybrany w listopadzie w Brukseli podczas tajnego głosowania. Według hiszpańskiej gazety "El Pais". ktorej opinię przytacza "Rzeczpospolita", atutem polskiego generała w ubieganiu się o przewodnictwo komitetowi, jest bliskość stosunków Warszawy z głównym rozgrywającym w NATO - Stanami Zjednoczonymi.

Komitet Wojskowy NATO jest najwyższą władzą wojskową Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jak tłumaczy generał Gągor, zadaniem instytucji jest "przekładanie decyzji politycznych na działania wojskowe".

bDzYzFlz
bDzYzFma
KOMENTARZE
(0)