Notowania

nato
31.08.2007 07:24

Polski generał porządzi w NATO?

Szefem Komitetu Wojskowego NATO może zostać Polak. Obecny szef polskiego Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor jest jednym z trzech kandydatów na to stanowisko.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Szefem Komitetu Wojskowego NATO może zostać Polak - informuje "Rzeczpospolita". Według gazety, obecny szef polskiego Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor jest jednym z trzech kandydatów na to stanowisko.

Na ten sam urząd kandydują także szefowie sztabów w swoich krajach - włoski admirał Giampaolo Di Paola i hiszpański generał Felix Sanz Roldan.
Szef komitetu zostanie wybrany w listopadzie w Brukseli podczas tajnego głosowania. Według hiszpańskiej gazety "El Pais". ktorej opinię przytacza "Rzeczpospolita", atutem polskiego generała w ubieganiu się o przewodnictwo komitetowi, jest bliskość stosunków Warszawy z głównym rozgrywającym w NATO - Stanami Zjednoczonymi.

Komitet Wojskowy NATO jest najwyższą władzą wojskową Sojuszu Północnoatlantyckiego. Jak tłumaczy generał Gągor, zadaniem instytucji jest "przekładanie decyzji politycznych na działania wojskowe".

Tagi: nato, armia, wojsko, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz