Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Posłowie: Stasiak lepszy od Kownackiego

0
Podziel się:

Politycy PO i PSL oceniają, że to zmiana mało znacząca - choć na lepsze.

Posłowie: Stasiak lepszy od Kownackiego
(Kancelaria Prezydenta)
bFgcCbgB

Mariusz Błaszczak(PiS) uważa, że prezydent dokonał słusznej decyzji powołującWładysława Stasiakana szefa swojej kancelarii. Politycy PO i PSL oceniają, że to zmiana mało znacząca - choć na lepsze. Krytycznie o nominacji Stasiaka wypowiada sięMarek Wikiński.

Stasiak zastąpił Piotra Kownackiego na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta. Stasiak był do tej pory jej wiceszefem. Kownacki został odwołany po tym, jak skrytykował w wywiadzie prasowym pracę kancelarii iLecha Kaczyńskiego.

_ - Wszyscy ludzie w Kancelarii Prezydenta uzależnieni są od polityki PiS. Tam rządziJarosław Kaczyński, który prowadzi politykę zimnej wojny domowej i taką politykę będzie musiał realizować Stasiak _ - podkreślił wicemarszałek SejmuStefan Niesiołowski(PO). Według niego, Stasiak na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta nie usunie żadnych napięć w polityce wewnętrznej.

bFgcCbgD

Polityk PO przyznał jednocześnie, że Stasiak będzie lepszym szefem Kancelarii, niż inny kandydat -Aleksander Szczygło. _ - Stasiak jest sympatyczny, delikatny, ma wdzięk, jest uprzejmy i bez agresji. Nie jest antypatyczny i gruboskórny, jak Szczygło. Ale jego nominacja i tak nic nie zmieni. To nie on będzie decydował o polityce Pałacu Prezydenckiego _ - ocenił Niesiołowski.

Wiceszef POWaldy Dzikowskipodkreślił, że zastąpienie Kownackiego Stasiakiem to wewnętrzna sprawa prezydenckiej kancelarii. Według niego, zmiana nie jest znacząca, bo na miejsce jednego najbliższego współpracownika L.Kaczyńskiego przyszedł drugi. _ - Na ten moment - pół żartem pół serio - różnica polega na tym, że nazwisko jednego zaczyna się na K, a drugiego na S _ - powiedział PAP Dzikowski.

Dopytywany, czy Stasiak będzie lepszym partnerem do rozmów niż Kownacki, Dzikowski ocenił, że Stasiak _ bardziej waży słowa _ i _ dłużej trwa, zanim wyartykułuje wnioski _. _ To chyba dobrze w polityce _ - dodał.

Wywiad, w którym Kownacki ostro skrytykował pracę prezydenckiej kancelarii Dzikowski nazwał _ do bólu szczerym _. _ Wyglądało, jakby to było ostatnie pożegnanie _ - dodał Dzikowski przyznając, że nie dziwi się odwołaniu Kownackiego. _ Chyba żaden szef nie życzy sobie aż takiej szczerości, zwłaszcza, jeśli ta szczerość jest artykułowana na zewnątrz _ - powiedział.

bFgcCbgJ

Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że prezydent dokonał dobrego wyboru. Według niego, Stasiak to osoba przygotowana merytorycznie do nowej funkcji, doświadczona w pracy administracyjnej oraz gwarantuje, iż kancelaria będzie działała sprawnie.

W ocenie Błaszczaka, Stasiak przede wszystkim gwarantuje zaufanie na linii prezydent-szef kancelarii. Według polityka, Kownacki to zaufanie popsuł wywiadem, w którym skrytykował działanie kancelarii i prezydenta. Dlatego, zdaniem Błaszczaka, nie ma nic zaskakującego w decyzji Lecha Kaczyńskiego.

Polityk PiS spekulacjami nazwał dociekania, czy Kownacki padł ofiarą walk personalnych w kancelarii.

_ - Zamienił stryjek siekierkę na kijek _ - tak zmiany w Kancelarii Prezydenta ocenił wiceszef klubu Lewicy Marek Wikiński.

bFgcCbgK

_ - To zmiana na gorsze, zmiana pokazująca hermetyczność pana Lecha Kaczyńskiego, zmiana która świadczy o tym, że odsunęli się od niego najbliżsi współpracownicy, którzy wybrali brukselskie apanaże, a nie służbę Rzeczypospolitej _ - podkreślił Wikiński w rozmowie z PAP.

Jego zdaniem, Kownacki - jako szef Kancelarii Prezydenta - usprawnił jej działanie i posprzątał bałagan pozostawiony przez poprzedniczkę na tej funkcji - Annę Fotygę.

Z kolei Eugeniusz Kłopotek z PSL ocenił, że prezydent, mianując Stasiaka, chce ocieplić swój wizerunek. Jak zaznaczył, nowy szef kancelarii wypowiada się w sposób łagodniejszy niż jego poprzednik, co sprawi, że debata publiczna, w której uczestniczą urzędnicy Lecha Kaczyńskiego, stanie się bardziej stonowana.

_ - Stasiak nie wywołuje takiej agresji u innych, bo pan Kownacki samą swoją osobowością raczej odpychał, niż przyciągał, Stasiak jest inny _ - powiedział PAP Kłopotek. Polityk jest zdania, że Kownacki, krytykując prezydenta w wywiadzie dla _ Dziennika _ zasłużył na odwołanie.

bFgcCbhe
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)