Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tusk
24.12.2007 10:13

Premier stworzy komisję "Przyjazne Państwo"

Głównym zadaniem jego rządu ma być przeciwdziałanie korupcji i usunięcie nadmiaru biurokracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CBA/PAP)

Donald Tuskpowiedział że głównym zadaniem jego rządu będzie przeciwdziałanie korupcji i usunięcie nadmiaru biurokracji.

Premier, który był gościem Sygnałów Dnia podkreślił, że tym zadaniom poświęci się mająca powstać komisja o nazwie "Przyjazne Państwo".

Premier Tusk dodał, że przy pomocy pani ministerJulii Piterybędzie również przeciwdziałał wszelkim przejawom korupcji w rządzie.

Gość Sygnałów Dnia nie chciał komentować doniesień prasowych o planach usunięcia ze stanowiska szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Uznał te spekulacje za przedwczesne. Nie odniósł się również do informacji o zarzutach przekroczenia uprawnień przez ministraMariusza Kamińskiego. Zarzuty takie miały się znaleźć w raporcie pani minister Pitery.

Donald Tusk powiedział, że na początku roku spotka się z ministrem Kamińskim, by wyjaśnić wszystkie wątpliwości.

Premier zastrzegł, że nie będzie podejmował w tej sprawie żadnych gwałtownych decyzji, jakich spodziewają się po nim politycy i dziennikarze.

"Żadnej gonitwy za ministrem Kamińskim nie będzie" - oświadczył Tusk. Dodał, że sprawą najważniejszą będzie dla niego gotowość współpracy szefa CBA z nowym rządem. Chodzi o to, by człowiek na tym stanowisku nie uprawiał polityki, lecz walczył z korupcją - podkreślił premier.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tusk, korupcja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz