Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydencki minister przeprasza. Za prezydenta

0
Podziel się:

Chodzi o taniec Lecha Kaczyńskiego podczas dożynek w Spale.

Prezydencki minister przeprasza. Za prezydenta
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Prezydencki minister Paweł Wypych przeprosił wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym, że prezydent Lech Kaczyński tańczył podczas dożynek w Spale w niedzielę, dzień przed rozpoczęciem żałoby narodowej.

Wypych podkreślił we wtorek rano w RMF FM, że po tym, jak prezydent zapowiedział ogłoszenie żałoby narodowej w związku z piątkową katastrofą w kopalni _ Wujek-Śląsk _, program dożynek w Spale został przebudowany. Ocenił, że taniec prezydenta to efekt _ chwili uniesienia _.

_ - Myślę, że (to) kwestia nastroju, a także tego, że zgodnie z ludowym zwyczajem ten wieniec dożynkowy, jak mi to wytłumaczył jeden z ludzi ubranych w strój ludowy, należało obtańcować. Chwila uniesienia pana prezydenta. Wszystkie osoby, które poczuły się tym faktem urażone, chcielibyśmy przeprosić _ - powiedział Wypych.

Zdaniem prezydenckiego ministra przebieg dożynek _ absolutnie nie zaburzył _ pamięci o katastrofie w kopalni. _ - Była minuta ciszy, homilia była poświęcona nie tylko rolnikom i ich pracy, ale także górnikom _ - dodał.

Wypych podkreślił, że _ prezydent nie chciał z pewnością uczynić niczego, co mogłoby okazać się niewłaściwe _. _ - Nie uważam tego za faux pas, myślę, że jest to raczej kwestia nastroju, chwili. Nikt z osób zgromadzonych na tych dożynkach - kilka tysięcy osób - w taki sposób, jak to później jedna z gazet opisała, nie odebrał (tego) _ - mówił.

Do katastrofy w kopalni _ Wujek-Śląsk _ w Rudzie Śląskiej doszło w piątek. Zginęło w niej 14 górników. W sobotę prezydent zapowiedział, że ogłosi 2-dniową żałobę narodową, która będzie obowiązywała w poniedziałek i wtorek.

wiadomości
polityka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)