Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
28.08.2008 06:54

Prezydent buduje progruzińską koalicję w UE

Lech Kaczyński wybiera się dziś do Wilna i Tallina. Z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii chce przygotować stanowisko przed szczytem UE w sprawie Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

PrezydentLech Kaczyński wybiera się do Wilna i Tallina, by wraz z przywódcami Litwy, Łotwy i Estonii przygotować wspólne stanowisko przed poniedziałkowym szczytem UE poświęconym sprawom Gruzji.

Informację o tym, że Lech Kaczyński uda się w czwartek do Wilna podała w środę późnym popołudniem na swoich stronach internetowych _ Rzeczpospolita _.

Według Polskiej Agencji Prasowej, w rozmowach w Wilnie i Tallinie, oprócz Lecha Kaczyńskiego, uczestniczyć będą prezydenci bądź premierzy trzech państw: Łotwy, Litwy i Estonii. Celem spotkań będzie wypracowanie wspólnego stanowiska przed planowanym na 1. września nadzwyczajnym szczytem UE w sprawie Gruzji.

Lech Kaczyński, który pojedzie na szczyt, jak wynika z nieoficjalnych informacji z Kancelarii Prezydenta, będzie chciał przedstawić ocenę sytuacji po decyzji prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa o uznaniu niepodległości Abchazji i Osetii Południowej, a także przedstawić propozycje dotyczące tego, jakie kroki powinna teraz podjąć Unia Europejska. Według Kancelarii, należy przedefiniować stosunki UE-Rosja, a także relacje na linii układ transatlantycki-Rosja.

Prezydent zamierza również poinformować Radę Europejską o wysiłkach na rzecz rozwiązania konfliktu w Gruzji podejmowanych przez Polskę oraz państwa bałtyckie i Ukrainę.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz