Notowania

prezydent
14.10.2008 21:14

Prezydent: Dorobek dwóch lat został zniszczony

Lech Kaczyński podkreśla, że nie jest postacią symboliczną .

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

PrezydentLech Kaczyńskipowiedział, że podczas spotkania usiłował przekonać premiera Donalda Tuska, że jego interpretacja konstytucji jest niewłaściwa.

_ - W Polsce nie jest tak, że prezydent jest postacią symboliczną _ - powiedział prezydent w rozmowie z TVP1.

Jak dodał, w konstytucji jest zapisane, że władzę wykonawczą w Rzeczpospolitej sprawują prezydent i Rada Ministrów.

Według Lecha Kaczyńskiego, tym świetle należy interpretować przepis, że prezydent jest reprezentantem kraju w stosunkach zewnętrznych i przepis, że prezydent jest najwyższym przedstawicielem Polski.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ **Szczyt w Brukseli. Kryzys i klimat ** ]( http://news.money.pl/artykul/szczyt;w;brukseli;kryzys;i;klimat,4,0,376836.html )
* [ Premier poleci we wtorek, a prezydent w środę? ]( http://news.money.pl/artykul/premier;poleci;we;wtorek;a;prezydent;w;srode,250,0,376570.html )
* [ Prezydent poleci litewskim samolotem? ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;poleci;litewskim;samolotem,13,0,376333.html )
* [ Trybunał rozstrzygnie kto pojedzie na szczyt UE? ]( http://news.money.pl/artykul/trybunal;rozstrzygnie;kto;pojedzie;na;szczyt;ue,16,0,376080.html )
* [ Kownacki o Sikorskim: To _ zwykłe kłamstwo _ ]( http://news.money.pl/artykul/kownacki;o;sikorskim;;to;zwykle;klamstwo,8,0,376072.html )
* [ Sikorski: Prezydent zgodził się na zabójcze rozwiązania ]( http://news.money.pl/artykul/sikorski;prezydent;zgodzil;sie;na;zabojcze;rozwiazania,164,0,375972.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Prezydent dodał, że premier Tusk jest człowiekiem, który ma inne niż on _ w niejednej sprawie poglądy na politykę zagraniczną _. _ Ja uważam, że dorobek ostatnich dwóch lat został zniszczony w znacznym stopniu _ - zaznaczył prezydent.

Według niego, przy istniejącej różnicy zdań _ premier chciałby swoją koncepcję przeforsować _.

Prezydent powiedział, że ma _ zasadniczą trudność _ ze zrozumieniem tej koncepcji. _ Nie rozumiem do czego ten rząd dąży. Łatwo mogę wyjaśnić do czego ja dążyłem i poprzedni rząd -Jarosława Kaczyńskiego</i> - dodał. Ocenił też, że _ w tej chwili premier jest chyba w nienajlepszej formie _. - _ Ale nie moją sprawą jest to oceniać. Muszę powiedzieć, że wczoraj nie mogłem się powstrzymać od śmiechu kilkakrotnie podczas tej rozmowy _ - stwierdził prezydent. _

Tagi: prezydent, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz