Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prezydent
23.12.2007 09:30

Prezydent: Nie oczekuję cudów

Lech Kaczyński ma nadzieję, że Polska będzie rozwijała się "przynajmniej równie szybko jak przez ostatnie dwa lata".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ Jacek Turczyk)

Prezydent podsumował drugi rok swojej prezydentury. Lech Kaczyński został zaprzysiężony na prezydenta 23 grudnia 2005 roku.

W jego opinii, ostatnie dwa lata to okres szybkiego wzrostu gospodarczego, gwałtownego spadku bezrobocia i wzmocnienia pozycji Polski w stosunkach międzynarodowych. Mówiąc o polityce zagranicznej, Lech Kaczyński wskazał na podpisany niedawno Traktat Lizboński, który -według prezydenta - wzmocni pozycję Polski w Unii Europejskiej.

Dodał, że wyraźnym efektem działań ostatniego roku jest wzmocnienie relacji Warszawy z krajami Europy Wschodniej.

Lech Kaczyński wymienił najważniejsze wydarzenia swojej prezydentury. Wśród nich prowadzone przez niego negocjacje w Brukseli w sprawie traktatu lizbońskiego oraz konferencje w Krakowie i Wilnie w sprawie zaopatrzenia Polski w surowce energetyczne z regionu morza Kaspijskiego.

Prezydent życzył Polsce, aby kierunek wschodni naszej polityki w ramach Unii Europejskiej nie załamał się. Według prezydenta, należy pogłębiać bliski sojusz z Litwą, Czechami a także z Ukrainą, Gruzją i Azerbejdżanem. Lech Kaczyński wskazał też na potrzebę utrzymania sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, który - jak podkreślił - jest dla Polski bardzo ważny.

W polityce wewnętrznej prezydent powiedział, że "nie oczekuje cudów", ale liczy że Polska będzie rozwijała się "przynajmniej równie szybko jak przez ostatnie dwa lata".

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: prezydent, polityka zagraniczna, unie europejska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz