Notowania

polska
12.11.2008 06:56

Prezydent po gali. "Niepodległość to wielka wartość"

Lech Kaczyński podkreśla znaczenie patriotyzmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Po gali z okazji 90 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent podkreślał, że współczesny patriotyzm powinien polegać na głębokim poczuciu tożsamości i przynależności do narodu polskiego.

Lech Kaczyńskipodkreślił w wywiadzie dla TVP INFO, że II Rzeczpospolita może być wzorem w krzewieniu takiego poczucia tożsamości narodowej. - _ Podczas zaledwie 20 lat zdołała bowiem wychować pokolenie świadomych patriotów, gotowych zapłacić za niepodległość Polski najwyższą cenę - _ podkreślił prezydent.

Wielką zasługę odegrały wówczas szkoły, które wychowywały uczniów w duchu miłości do kraju i odpowiedzialności za jego los. _ - To patriotyzm, którego dziś potrzebujemy _ - dodał Lech Kaczyński.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Prezydent: III RP ma jedną cechę pozytywną ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;iii;rp;ma;jedna;ceche;pozytywna,223,0,384479.html )

Jak zwrócił uwagę prezydent, przywiązanie do kraju nie powinno się objawiać tylko w dążeniu do tego, by stawał się on coraz zamożniejszy. - _ Patriotyzm to również poczucie związku emocjonalnego z Polską - _ stwierdził prezydent.

Tagi: polska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz