Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Prezydent powinien ustąpić. Okłamał Polaków"

0
Podziel się:

Składając podpis pod traktatem, Lech Kaczyński złamał przysięgę złożoną Polakom - uważa LPR.

"Prezydent powinien ustąpić. Okłamał Polaków"
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bELicHAR

Kongres Ligi Polskich Rodzin wezwał prezydentaLecha Kaczyńskiegodo ustąpienia z urzędu w związku z podpisaniem przez niego aktu ratyfikacji Traktatu z Lizbony.

LPR zaapelował także doRomana Giertychao wyrażenie zgody na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

W południe prezydent Lech Kaczyński podpisał akt ratyfikacji Traktatu z Lizbony. Po dokończeniu ratyfikacji w Polsce przez Lecha Kaczyńskiego do wejścia w życie Traktatu brakuje jedynie podpisu prezydenta Czech Vaclava Klausa.
W uchwale wzywającej Lecha Kaczyńskiego do złożenia urzędu, napisano m.in. iż _ Prezydent Kaczyński, obejmując urząd prezydenta RP, uroczyście przysięgał, że dochowa wierności postanowieniom Konstytucji i będzie strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa _. _ Składając podpis pod traktatem, Lech Kaczyński złamał przysięgę złożoną cztery lata temu przed Narodem, sprzeniewierzył się fundamentalnym interesom narodowym i państwowym Polski, okłamał Polaków, którzy zaufali mu w ostatnich wyborach prezydenckich. Konstytucja unijna to ograniczenie suwerennych praw Narodu Polskiego, zamach na naszą niepodległość i wolność _ - napisano w uchwale podpisanej przez przewodniczącego Kongresu LPRMirosława Orzechowskiego.

bELicHAT

W uchwale podkreślono także, że Kongres LPR _ świadom, że Polska musi mieć prezydenta, który będzie stał na straży jej suwerenności i niepodległości, apeluje do Romana Giertycha o wyrażenie przez niego zgody na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach prezydenckich _.

bELicHBu
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)