Notowania

prezydent
17.08.2009 12:59

Prezydent się nie "ocieplił". Sondaże w dół

64 proc. Polaków źle ocenia działalność Lecha Kaczyńskiego

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

64 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydentaLecha Kaczyńskiego; 24 proc. jest odmiennego zdania - wynika z sondażu CBOS.

69 proc. ma negatywną opinię na temat pracy Sejmu; zadowolonych z pracy posłów jest 19 proc. badanych. Senat dobrze ocenia 23 proc. badanych; źle - 56 proc.

W porównaniu do lipcowego badania o 3 pkt proc. zmniejszyła się liczba osób dobrze oceniających pracę prezydenta. Jednocześnie o 5 pkt proc. zwiększył się odsetek osób niezadowolonych z jego działalności.

Krytycyzm respondentów wobec wypełniania swoich obowiązków przez Lecha Kaczyńskiego rośnie wraz z ich wykształceniem. Jak zwracają uwagę autorzy badania, mieszkańcy wsi oceniają prezydenta lepiej niż mieszkańcy miast, zwłaszcza największych.

Ponad 56 proc. wyborców Lecha Kaczyńskiego z drugiej tury wyborów prezydenckich aprobuje jego działalność, a 33 proc. ocenia ją negatywnie.

Tylko 10 proc. wyborcówDonalda Tuskaoraz 16 proc. osób niegłosujących w drugiej turze wyborów w 2005 r. wyraża aprobatę dla działań prezydenta. Źle postrzega je odpowiednio 87 i 69 proc. z nich.

Tylko potencjalni wyborcy PiS wystawiają prezydentowi dobre oceny (77 proc. wobec 20 proc. ocen negatywnych). Natomiast sympatycy PSL, PO i SLD oraz osoby niezamierzające głosować w wyborach parlamentarnych w większości wyrażają opinie negatywne.

W stosunku do lipcowego sondażu o 2 pkt proc. zmniejszył się odsetek pozytywnych ocen Sejmu. Nie zmieniła się zaś liczba opinii negatywnych.

| Badanie _ Aktualne problemy i wydarzenia _ CBOS przeprowadził w dniach 6-12 sierpnia 2009 r. na liczącej 1041 osób reprezentatywnej próbie dorosłych mieszkańców Polski. |
| --- |

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Prezydent nie chciał podpisać nominacji? ]( http://news.money.pl/artykul/prezydent;nie;chcial;podpisac;nominacji,49,0,520497.html )
* [ Tusk jako premier powalczy o pałac. "Nie ma przeszkód" ]( http://news.money.pl/artykul/tusk;jako;premier;powalczy;o;palac;nie;ma;przeszkod,117,0,519797.html )
Tagi: prezydent, wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz