Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lech kaczyński
03.05.2006 14:51

Prezydent wzywa do odnowy i odznacza

Lech Kaczyński powiedział, że państwo polskie wciąż wymaga naprawy. Prezydent zaprosił wszystkich do podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz odnowy państwa. "Nie zamykamy drogi nikomu. Wszyscy, którzy chcą lepszej Polski, którzy chcą walczyć z patologiami powinni się zjednoczyć i są zaproszeni" - podkreślił.

Podziel się
Dodaj komentarz

Państwo polskie wciąż wymaga naprawy - zapowiedział prezydent RP, Lech Kaczynski. Prezydent zaprosił wszystkich do podjęcia wspólnych wysiłków na rzecz odnowy państwa. Lech Kaczyński wręczył także odznaczenia państwowe działaczom opozycyjnym z czasów PRL oraz kombatantom II wojny światowej.

"Nie zamykamy drogi nikomu. Wszyscy, którzy chcą lepszej Polski, którzy chcą walczyć z patologiami powinni się zjednoczyć i są zaproszeni" - podkreślił.
Prezydent Kaczyński mowiąc o odnowie zwrócił uwagę, że III Rzeczpospolita miała wiele osiągnięć. Przypomniał, że weszliśmy do Unii Europejskiej i NATO, została też zmniejszona przestępczość. Podkreślił, że uczyniony został postęp, ale nie oznacza to, że nie ma już nic do zrobienia.Lech Kaczyński, prezydent RP: Mamy wielką szansę. Osiągnęliśmy niemało, ale możemy osiągnąć dużo więcej Według niego, to dobra sytuacja Polski daje podstawy do tego, by iść dalej, by usunąć to co pozostało po minionym systemie.

Lech Kaczyński odnosząc się do Konstytucji 3 Maja powiedział, że jej uchwalenie jest dowodem na to, że w walce o dobro państwo, może wygrać patriotyzm. Przypomniał, że uchwalenie ustawy zasadniczej w 1791 roku było ukoronowaniem walki o naprawę państwa polskiego. Określił Konstytucję 3 Maja jako wielkie dzieło polskiej mysli prawniczej i dowód, że dbałość o państwo może zwyciężyć.

W Warszawie przed Grobem Nieznanego Żołnierza odbyła się uroczysta zmiana warty. Był to centralny punkt obchodów 215 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Prezydent Lech Kaczyński wręczył także odznaczenia państwowe działaczom opozycyjnym z czasów PRL oraz kombatantom II wojny światowej. Wśród uhonorowanych są między innymi: Andrzej Gwiazda, arcybiskup Ignacy Tokarczuk, Anna Walentynowicz, Joanna Duda-G wiazda, ksiądz Tadeusz Isakowicz -Zaleski oraz pośmiertnie Alina Pieńkowska.

Andrzej Gwiazda, arcybiskup Ignacy Tokarczuk oraz Anna Walentynowicz zostali odznaczeni Orderem Orła Białego.

Uhonorowano ich "w uznaniu znamienitych zasług dla Rzeczypospolitej Polskiej za działalność na rzecz przemian demokratycznych i Wolnej Polski".

Joanna Duda-Gwiazda i pośmiertnie Alina Pieńkowska, za wybitne zasługi na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, zostały odznaczone Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski.

Prezydent Lech Kaczyński wręczył też nominację generalską. Otrzymał ją generał broni Franciszek Gągor.

Tagi: lech kaczyński, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz